czwartek, 9 października 2014

NYCC 2014: Nowi twórcy "Spawna" ujawnieni

Tegoroczne NYCC jeszcze na dobre się nie zaczęło, a już pojawiła się odpowiedź na dawno zadane pytanie. Todd McFarlane ujawnił kto od 250 numeru "Spawna" przejmie obowiązki twórców, a także ujawnił okładkę autorstwa, naturalnie, Grega Capullo - wieloletniego rysownika serii. Znajdziecie go poniżej.
Kto więc zajmie się tworzeniem nowych przygód Ala Simmonsa, który ponownie stanie się głównym bohaterem serii? Wbrew plotkom nie będzie to Grant Morrison, ale Todd McFarlane i tak zatrudnił naprawdę spore nazwisko. Scenarzystą "Spawna" został bowiem Brian Wood ("DMZ", "Demo", "The Massive"), natomiast rysownikiem będzie Jonboy Meyers ("GeNext" dla Marvela, dawno temu). Tym samym McFarlane podtrzymuje trend zatrudniania rysowników mało znanych, co w przypadku Szymona Kudrańskiego sprawdziło się znakomicie.

Oprócz ujawnienia nowego zespołu twórców, McFarlane zapowiedział także wznowienie klasycznych zeszytów z przygodami stworzonej przez siebie postaci. Oczywiście jedynie w formie cyfrowej, ale cieszy fakt że legendarny twórca dogania resztę Image w tej kwestii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz