wtorek, 14 października 2014

Ray Fawkes o swojej autorskiej serii tworzonej dla Image

Ray Fawkes to scenarzysta, który obecnie ma bardzo dobrą passę w DC Comics, gdzie zajmuje się tworzeniem przygód Johna Constantine'a, a wkrótce dorzuci do tego nową serię "Gotham After Midnight". Inna sprawa, że jego prace dotychczas nie spotkały się z wielkim uznaniem. Mimo to twórca nie poddaje się i wkrótce zadebiutuje jego kolejny projekt, tym razem w barwach Image Comics. Będzie nim "Intersect", które Fawkes nie tylko napisze, ale także narysuje.
Fawkes zapytany przez dziennikarza Comics Alliance o fabułę "Intersect" sprytnie wykręcił się od odpowiedzi. Twórca stwierdził, że historia, którą chce opowiedzieć na łamach komiksu nie jest trudna, skomplikowana czy też ulega nieustannym zmianom. Fawkes po prostu chce, by czytelnicy dowiedzieli się o czym jest "Intersect" sięgając po premierowy numer.

Historia przedstawiona w serii nie tylko jest napisana przez Fawkesa. Twórca zdecydował się także ją zilustrować i media w USA zgodnie twierdzą, że rysunkowo może to być jeden z najciekawszych komiksów 2014 roku. "Intersect" to mieszanina różnych stylów, które lubi Fawkes. Najwięcej posiłkował się on rozpuszczalnymi kredkami i ołówkiem, ale w użyciu był także tusz, farby czy fotokopie. Twórca podkreśla, że korzystał z tego, co w danej chwili miał pod ręką i "Intersect" jest komiksem wizualnie mocno zróżnicowanym. Jeśli seria się przyjmie, jej kolejne numery będą polem dla kolejnych eksperymentów graficznych twórcy.

"Intersect" początkowo powstawało jako praca do szuflady. Z czasem pomysł rozwinął się na tyle, że Fawkes spróbował zainteresować serią różnych wydawców. W taki sposób komiks ten trafił do wydawnictwa Image Comics.

Co ciekawe, Fawkes jest jednym z niewielu twórców, którzy nie widzą większej różnicy między pracą dla DC czy Marvela, a Image. Scenarzysta twierdzi, że w obu przypadkach daje z siebie wszystko i patrząc na pozycję jaką cieszy się na rynku, podoba się to coraz większej liczbie wydawnictw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz