środa, 22 października 2014

Aaron i LaTour zapowiadają drugi story-arc w "Southern Bastards"

Ci z Was, którzy są zainteresowani lekturą pierwszego tomu "Southern Bastards" Jasona Aarona oraz Jasona LaToura nie powinni czytać tej notki, ponieważ znajdują się w niej potężne spoilery. Polecam Wam za to lekturę recenzji, którą lada chwila powinniście widzieć powyżej. Nie można bowiem napisać nic konkretnego o drugim story-arcu w tej serii, bez wspominaniu o ty, co zdarzyło się na końcu pierwszego. Zostaliście ostrzeżeni, czytacie na własną odpowiedzialność.
Czytelnicy "Southern Bastards" zostali potężnie zaskoczeni po koniec pierwszego tomu, ponieważ wygląda na to, że Earl Tubb - dotychczasowy główny bohater serii - zginął z ręki Eulesa Bossa. Twórcy nie ukrywali, że mieli to zaplanowane od samego początku. Ich seria opowiada o konkretnym miejscu i z założenia nie ma jednego głównego bohatera. "Southern Bastards" nie miało podążyć schematem "zabili go i uciekł", ponieważ biorąc to na logikę, jeden starszy mężczyzna nie dałby rady oczyścić całego miasta ze zgrai przestępców, zwłaszcza przy pomocy gałęzi drzewa.

Nową główną bohaterką "Southern Bastards" zostanie debiutująca pod koniec pierwszej historii córka Earla. Na razie nie wiemy kim dokładnie jest, ani nawet jak ma na imię. Twórcy zdradzili za to, że jej relacja z ojcem była trudna i szorstka, ale na pewno była lepsza niż Earla z własnym tatą. Widać to było zwłaszcza podczas rozmów telefonicznych, które mężczyzna przeprowadzał w pierwszej historii. Co ciekawe, dziewczyna nie będzie główną bohaterką piątego numeru serii, który ukaże się za kilka dni. Twórcy nie obiecują nawet, że dowiemy się kto jest jej matką.

To, na czym chce się skupić Aaron to mieszkańcy Craw Country. Na pewno dowiemy się więcej o poszczególnych osobach z tego miasta, a także poznamy drogę Eulesa Bossa do zdobycia nieoficjalnej kontroli nad Craw. Pojawią się retrospekcje z udziałem Berta Tubba - sławnego szeryfa miasteczka.

Twórcy zdradzają, że pojawiające się tu i ówdzie wątki nadnaturalne, jak na przykład nieoczekiwany piorun uderzający w drzewo czy tajemniczy pies widoczny w kilku miejscach w serii, nie są najważniejszymi aspektami "Southern Bastards". Nie oznacza to jednak, że nie mają konkretnego znaczenia, ani że w przyszłości nie będą się już pojawiać.

Piąty numer "Southern Bastards" ukaże się 29 października.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz