czwartek, 30 października 2014

Pierwsze urodziny Image Comics Journal!!!

Stało się - dokładnie rok temu o 17:10 pojawił się pierwszy wpis na Image Comics Journal. Od tego czasu wiele się zmieniło. Zarówno wygląd bloga, jak i ogólny pomysł na niego uległ gruntownym przebudowom. Nawet mój zapał jest zdecydowanie większy :) Ale tego posta nie będę poświęcał na podziękowania, chociaż oczywiście cieszy mnie każda jednostka, która tu zagląda. Chciałbym złożyć kilka obietnic oraz zdradzić plany na najbliższą przyszłość.
 • Po pierwsze i chyba najważniejsze: jutro o 10 rano wystartuje urodzinowy konkurs z moim zdaniem bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Łatwy nie będzie, ale nikt nie obiecywał że będzie lekko :)
 • Blog generalnie nie przejdzie w najbliższej przyszłości jakiegoś poważnego liftingu. Zarówno logo jak i tło mi się podoba, układ poszczególnych elementów w prawym pasku także. Na pewno nie mam zamiaru przejść z formy bloga na stronę Internetową.
 • Jeśli chodzi o warstwę merytoryczną, trochę się zmieni. Wciąż będę starał się publikować po trzy-cztery recenzje miesięcznie oraz utrzymać tryb tygodniowy "Okładki tygodnia", co nie zawsze jest łatwe. "Z archiwum Image" już od następnej odsłony zmieni swoje oblicze, ale moim priorytetem będzie możliwie jak najszybsze dobicie do końca ze "Śladami herosów". Uwierzcie mi na słowo - przygotowanie każdej odsłony tej rubryki to katorga, ponieważ muszę przedzierać się przez mnóstwo komiksów wątpliwej jakości. Reszta blogowych rubryk bez zmian, nowych na razie nie planuję. I tak jest ich więcej niż niegdyś zakładałem.
 • Przyrzekam na wszystko na czym mi zależy, że w listopadzie w końcu się ogarnę i zaspamuje twórców Image prośbami o wywiady. Trzymajcie kciuki, by komuś udało się znaleźć dla mnie czas.
Jest mi bardzo przyjemnie poinformować przy okazji, że październik już jest kolejnym rekordowym miesiącem na blogu. Nie tylko ukazało się najwięcej nowych wpisów, ale także pierwszy raz udało się przekroczyć, i to całkiem znacznie, 9 tysięcy wejść. No a przecież do końca miesiąca jeszcze calutki dzień :)

Na koniec tego urodzinowego, nietypowego posta gorąca prośba do Was. Wypisujcie w komentarzach Wasze propozycje zmian/usprawnień. Być może wytkniecie mi coś, czego dotychczas nie brałem pod uwagę. Chciałbym także dowiedzieć się czy jesteście za wprowadzeniem zawijania postów, wzorem DCManiaka.

4 komentarze:

 1. Jeśli chodzi o zawijanie tekstu, to sądzę, iż należałoby z niego korzystać, ale tylko w przypadku recenzji.
  A tak ogółem, to gratulacje! Czytam Image Comics Journal od samego początku i mam nadzieję, że blog nadal będzie tak prężnie się rozwijał. Jeszce raz, gratulacje! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawijaj tylko posty ze spoilerami. Dużo lepiej czyta się bez potrzeby klikania, cofania, zmiany zakładek itp., choć może na tablecie czy komórce lepiej było by zawijać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje i wszystkiego dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Generalnie zawijanie recenzji rozważam już od jakiegoś czasu. Postów ze spoilerami staram się i tak unikać.

  OdpowiedzUsuń