czwartek, 30 października 2014

Fraction i Zdarsky seksualnymi guru czyli plany twórców na najbliższe miesiące

Seria "Sex Criminals" ma się bardzo dobrze. Swiat nie kończy się jednak na tym jednym tytule, dlatego też duet Matt Fraction/Chip Zdarsky nie spoczywa na laurach. Ich plan jest przerażająco prosty. Chcą sprawić, byśmy czuli się bardzo niezręcznie podczas wizyty w komiksowych sklepach. Nam w Polsce to zbytnio nie grozi, ale na czytelników z USA czyha kilka niebezpieczeństw.
Wszystko za sprawą dwóch zapowiedzianych na najbliższe miesiące pozycji (wybór słowa zupełnie przypadkowy). Pierwszą z nich jest bogato ilustrowany poradnik dla par, pod tytułem "Just the Tips". Twórcy udzielili wywiadu dla serwisu CBR, w którym przez przerażającą większość czasu po prostu się zgrywali. Niemniej udało się wyciągnąć kilka informacji zarówno na temat poradnika, jak i przyszłości "Sex Criminals".

Ta seria wkracza właśnie w decydującą fazę swojej drugiej historii. Na jej łamach para głównych bohaterów przechodzi swój pierwszy poważny kryzys. Fraction podkreśla, że jego plan na ten tytuł od początku zakładał możliwie jak najbardziej realistyczne ukazanie obojga głównych bohaterów. Mają oni swoje słabości, lepsze i gorsze dni, a także mnóstwo wad. "Sex Criminals" tak naprawdę jest bardzo pokręconym love-story. W przyszłych zeszytach zmieni się nawet w dramat psychologiczny, ponieważ znacznie mocniej zagłębimy się w psychikę postaci.

Jednym z najciekawszych elementów każdego zeszytu serii są strony z listami czytelników. Najlepsze z nich mają być dodatkiem do "Big Hard Sex Criminals: vol. 1". Twórcy komiksu chcą przyozdobić ten tom w okładkę mocno "upokarzającą" każdego kupującego. Co prawda udostępniono cover w zapowiedziach, ale wciąż nie jest do końca pewne, że tak właśnie będzie wyglądać finalna wersja.

Pomysł "Just the Tips" urodził się podczas wymyślania pokręconych pozycji seksualnych do początkowych numerów "Sex Criminals". Gdy okazało się, że tytuł ten sprzedaje się bardzo dobrze, a jeszcze lepiej jest oceniany, Fraction i Zdarsky wiedzieli, że muszą to zrobić. Poradnik nie jest komiksem, lecz należy go potraktować jako totalnie zwariowaną historię obrazkową. Twórcy przyznają że nie mają pojęcia czy wszystkie przedstawione tam pozycje seksualne są możliwe do wykonania, ale gwarantują że tomik, który ukaże się 26 listopada spodoba się zarówno fanom "Sex Criminals", jak i czytelnikom nieobeznanym z seria tworzoną przez obu autorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz