piątek, 17 października 2014

NYCC: wieści z paneli Image

Tegoroczna edycja New York Comic Conu już za nami, ale dopiero teraz znalazłem czas na opisanie dwóch ostatnich paneli związanych z Image. Niestety, podobnie jak przy okazji poprzedniego wpisu, tak i teraz nie mam niestety zbyt wielu interesujących informacji. Jak słusznie zauważył Jakub Górecki z Pulp Warsaw, Image chyba trzyma wszystkie bomby wydawnicze na Image Expo, ewentualnie San Diego Comic Con, ponieważ w Nowym Jorku o tym wydawnictwie nie można niestety napisać właściwie nic więcej niż to, że było na miejscu.
Wspólny panel twórców Image nie przyniósł właściwie żadnych rewelacji. Zebrani na sali scenarzyści i rysownicy opowiadali o trudach i radościach pracy w zespole, przedstawiali swoje dzieła i zachęcali do sięgnięcia po nie. Warta podkreślenia jest obecność na panelu Franka Quitely'ego, który starał się wyjaśnić potężne opóźnienia "Jupiter's Legacy". Jak twierdzi rysownik, wynika to z faktu, że jest bardzo krytyczny wobec siebie i niekiedy tworzy jedną planszę kilka razy, aż w końcu uzna że nadaje się ona do druku. Przypomnijmy, że komiks ten liczy 22 strony, a ostatni jego numer ukazał się ponad siedem miesięcy temu :)

Odbył się także osobny panel poświęcony studiu Skybound. Także i tutaj nie padło nic ciekawego, oprócz informacji na temat pilota serialowego wcielenia "Outcast". Według Roberta Kirkmana zdjęcia powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Oprócz tego mnóstwo czasu poświęcono debiutującemu "Birthright", o którym pisałem kilka dni temu. Odnotować należy jednoznaczne potwierdzenie tego, że serie "Ghosted" oraz "Thief of Thieves" w przyszłym roku powrócą z nowymi story-arcami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz