wtorek, 7 października 2014

Jutro wystartuje nowy blog

Jeśli zaglądacie czasami na DCMultiverse to zauważyliście pewnie umieszczaną tam ostatnio serię teaserów zapowiadających "COŚ". Jako że jestem współodpowiedzialny za to, co stanie się jutro, zdradzę Wam co nastąpi.

Być może nie widać tego najlepiej na pierwszy rzut oka, ale DCMultiverse jest potężną maszyną. Mamy tam wielgachny serwer, panel z wieloma ciekawymi funkcjami i potencjalnie wszystko, co jest potrzebne do tworzenia jedynego polskiego serwisu o wydawnictwie DC. Nie mogę w tej kwestii powiedzieć złego słowa na obecnego webmastera, ponieważ wykonał kawał solidnej roboty. Ale zawsze musi pojawić się jakieś "ale". Jak to ująłem w innym tekście, DCMultiverse było potężnym kadłubem, ale od kilku lat nie doczekało się obiecanych żagli. Faktem jest, że fuzja z największym serwisem poświęconym Smallville uratowała istnienie strony. Ta powstała od nowa, redakcje serwisów się połączyły i wszyscy czekaliśmy na obiecaną, potężną filmówkę, w tym także na połączenie treści obu serwisów, a także na budowę nowych działów oraz przebudowę tych już istniejących. Miesiące mijały i nie działo się za wiele. Ludzie zaczęli odchodzić, nowych na horyzoncie nie było widać, a w końcu całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że aktualne DCMultiverse nie tylko nie zostanie dokończone, ale także cała bogata encyklopedia dotycząca Smallville nigdy do nas nie trafi, bo webmaster buduje lub zamierza budować nową stronę, a po za tym "nic nam nigdy nie obiecał". W tym momencie rozejrzałem się i dostrzegłem, że DCMultiverse składa się już tylko z czterech aktywnych osób oraz jednego opiekuna fan-page'a na Facebooku. Zaproponowałem więc cofnięcie się w rozwoju i rozpoczęcie czegoś nowego.

W ten oto sposób jutro z niedokończonego, potężnego liniowca przesiadamy się w małą łódkę z niewielkim żagielkiem. DCMultiverse zmieniamy na DCManiaka - blog budowany od zera przez cztery osoby, które wciąż chcą donosić Wam najnowsze wieści dotyczące jednego z dwóch największych wydawnictw w USA. Co prawda dla mnie priorytetem zostaje Image Comics Journal, ale co jakiś czas będę się tam udzielać i liczę, że wsiądziecie z nami do tej niewielkiej łódki, byśmy dzięki temu mogli powoli ale konsekwentnie wydłużać i poszerzać nasz kadłub oraz dokupywać nowe elementy wyposażenia :)

Startujemy jutro o 8:00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz