wtorek, 28 października 2014

Więcej szczegółów na temat "Rumble" Johna Arcudiego

"Rumble" Johna Arcudiego to komiksowa premiera, o której informacja wyciekła jeszcze przed ukazaniem się oficjalnych zapowiedzi. Było to dość dawno i od tego czasu trudno było doszukać się jakichkolwiek informacji na temat grudniowego debiutu nowej serii ongoing. Sprawy właśnie się zmieniły, ponieważ Arcudi porozmawiał z przedstawicielami serwisu CBR i wygląda na to, że będziemy mieć do czynienia z niezwykle oryginalnym tytułem.
Scenarzysta opisał stworzony przez siebie tytuł jako współczesne fantasy, na łamach którego przyjdzie nam spotkać naprawdę niezwykłe stworzenia. Wśród nich nieumarłe, małe kotki, psycho-skinów czy Rathraqa - głównego bohatera serii. Będzie on strachem na wróble z duszą wojownika, który poluje na inne niezwykłe stwory. Stwór pojawi się w mieście, w którym dopadną go kłopoty tak duże, że nawet jego przerośnięte ego zacznie obawiać się o swoje dalsze istnienie.

John Arcudi nie chce więcej zdradzać na temat fabuły, ale obiecuje mnóstwo scen, które nie są codziennością w komiksach. Od początku "Rumble" powstawało z myślą, by przy jego tworzeniu uczestniczyli ludzie odpowiedzialni za sukces "B.P.R.D." dla Dark Horse. Stąd obecność z projekcie rysownika Jamesa Harrena oraz kolorysty Dave'a Stewarda. Ten pierwszy dodał od siebie kilka szczegółów fabuły komiksu, a także zaprojektował wygląd wszystkich postaci, za wyjątkiem Rathraqa. Główny bohater serii inspirowany jest wyglądem zjaw znanych z Japońskich podań i mitów. Arcudi dość mocno instruował Harrena co do sposobu w jaki ma rysować tę postać.

Innymi ważnymi postaciami w "Rumble" będą Bobby La Rosa - kelner, który wplącze się w sam środek walki między nadnaturalnymi istotami, a także poważana wśród nich Xotlaha, skin Del oraz samotna nastolatka Timah.

Początkowo komiks planowany był jako miniseria z opcją kontynuacji w przypadku, jeśli spodoba się odpowiedniej ilości czytelników. Z czasem jednak twórcy uznali, że jeśli opowiedzą tylko część to tytuł na tym straci i dlatego zdecydowali się wystartować od razu z serią regularną. Pierwszy numer "Rumble" pojawi się w sklepach 17 grudnia i moim zdaniem zdecydowanie jest to pozycja, z która warto się zapoznać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz