wtorek, 21 października 2014

Zapowiedzi Image na styczeń 2015

Dosłownie kilkanaście minut temu ukazały się oficjalne zapowiedzi Image Comics na styczeń przyszłego roku i muszę uczciwie przyznać, że jestem srogo zawiedziony. Dlaczego? Czytajcie dalej. Z pełną listą zapowiedzi możecie zapoznać się w tym miejscu.
Styczeń przyniesie nam zaledwie pięć nowości w ofercie Image. Wśród nich wyróżnia się z pewnością "The Dying and the Death" Jonathana Hickmana, ale warto zwrócić uwagę także na startującą serię "IX'th Generation", na łamach której swoje siły połączą bohaterowie zrebootowanych wersji Cyber Force oraz Aphrodite IX oraz na nową odsłonę "Casanovy" Matta Fractiona. To jednak nie jest największa bomba styczniowych zapowiedzi.

Te z pewnością są dwie. Pierwsza to zapowiadany już od jakiegoś czasu powrót Ala Simmonsa do roli Spawna na łamach 250 numeru swojego miesięcznika. Będzie to jednocześnie ostatni zeszyt rysowany Szymona Kudrańskiego. Drugą bombą jest obiecane już jakiś czas temu wznowienie "Criminala" autorstwa Eda Brubakera i Seana Phillipsa. W styczniu ukaże się nie tylko reprint pierwszego numeru w wersji standardowej oraz Magazine Variant, ale wznowione zostanie także pierwsze wydanie zbiorcze.
Tu radość z zapowiedzi się kończy. Dlaczego? W styczniu w ofercie Image zabraknie wielu serii. Na początku przyszłego roku nie uświadczycie nowych numerów "Sagi", "Lazarusa", "Umbral", "Black Science", "Low" czy "Sex Criminals", a pewnie kilka innych tytułów pominąłem. Także i wielbiciele wydań zbiorczych nie poszaleją, ponieważ co prawda ukaże się ich w styczniu mnóstwo, ale 3/4 z nich to wznowienia. Co ciekawe, wśród nich znajduje się między innymi dodruk "Mind the Gap", a więc tytułu niedawno zdjętego z oferty Image Comics.

Nie sądziłem że przyjdzie mi to kiedykolwiek napisać, ale z powodu tego iż kupowane przeze mnie w zeszytach serie mają w styczniu przerwę, a z wydań zbiorczych nie interesuje mnie nic, w styczniu od Image nie kupię zupełnie nic O_O

3 komentarze:

 1. Wznowienie Criminal w Image? Przecież ta seria pierwotnie wychodziła w Marvel/Icon. Czyżby pojawienie się Criminal w Image, dawało nadzieję, że Taurus Media, czy Mucha Comics pokuszą się o polską edycję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego to ja nie wiem, ale zapowiedź przeniesienia "Criminala" i "Incognito" to Image pojawiła się już dawno temu :)

   Usuń
  2. Trzeba naciskać na nich :-)

   Usuń