wtorek, 7 października 2014

Ze słuchowiska do komiksów

Dość ciekawa informacja pojawiła się wczoraj na serwisie CBR. Jak się dowiedzieliśmy, twórcy popularnego podcastu "Thrilling Adventure Hour" - Ben Acker oraz Ben Blacker, przeniosą na karty komiksów dwa słuchowiska, które są nieodłączną częścią ich programu. Naturalnie nie wspominałbym o tym, gdyby nie fakt, że wydane zostaną przez Image Comics.
Tytuły te to "Sparks Nevada: Marshal on Mars" and "Beyond Belief". Powyżej widzicie okładkę drugiego z nich. Obie serie zadebiutują w ofercie Image z lutym przyszłego roku, ale znamy już nazwiska ilustratorów ich obu. Pierwszy ze wspomnianych tytułów rysować będzie J. Bone (znany z "The Saviors") natomiast za warstwę graficzną drugiego odpowiedzialny będzie Phil Hester, znany bardziej ze swoich dokonań jako scenarzysta.

Panowie Acker i Blacker oczywiście od początku zakładali, że jeśli kiedykolwiek przeniosą swoje słuchowiska na karty komiksów, to tylko dla wydawnictwa Image. Obaj twierdzą, że czytają obecnie mnóstwo serii z tej firmy i podoba im się zarówno ich poziom, jak i jakość edytorska.

Fabuła obu tytułów nie zaskakuje. "Sparks Nevada: Marshal on Mars" opowiadać ma o tytułowym mężczyźnie, który jest stróżem prawa na Czerwonej Planecie, natomiast "Beyond Belief" skupi się na małżeństwie dwóch mediów, którzy wspólnie rozwiązują nietypowe zagadki kryminalne, w które zamieszane są siły nadnaturalne.

Czy tytuły te odniosą sukces? Tego dowiemy się dopiero w przyszłym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz