wtorek, 6 maja 2014

Promowania C.O.W.L. ciąg dalszy

Już 28 maja do sklepów trafi pierwszy zeszyt serii "C.O.W.L.", która według zapowiedzi jej twórców ma być kolejną wariacją na temat wątku superbohaterów. Nie chcę się powtarzać, ponieważ o komiksie tym pisałem już dwukrotnie: TUTAJ oraz TUTAJ, więc klikajcie w podane linki i szybko wracajcie do tej notki, ponieważ ukazało się kilka nowych informacji na temat tego tytułu.
Przede wszystkim, w ramach naprawdę dużej kampanii promocyjnej, twórcy stworzyli dość długi artykuł opisujący wszystkich najważniejszych członków obsady komiksu. Polecam jego lekturę wszystkim zainteresowanym.

Oprócz tego, na innym serwisie pojawił się kolejny już wywiad z Kylem Higginsem. Scenarzysta dość jednoznacznie powiedział w nim, że "C.O.W.L." nigdy i w żadnej formie nie miało najmniejszych szans na publikację w Marvelu lub DC, ze względu na to,iż nie komiks ten nie pasuje do profilu obu wydawnictw. Twórcy serii skupili się nie tylko na walkach pomiędzy poszczególnymi herosami i złoczyńcami, ale poświęcają równie dużo miejsca rozwojowi ich charakterów oraz interakcji pomiędzy poszczególnymi postaciami. W pewnym sensie, typowy fan superbohaterskiej nawalanki może nudzić się podczas lektury "C.O.W.L.", lecz to nie do takich czytelników skierowany jest ten komiks.

Higgins uważa także, że gdyby otrzymał szansę stworzenia podobnej historii dla Marvela lub DC, prawdopodobnie nie dałby rady. Kilkudziesięcioletnia historia niemal każdej postaci sprawia, że nie jest możliwe jednoznaczne opisanie profilu danych herosów.

Pierwszy story-arc w "C.O.W.L." skupi się na kilku postaciach z poszczególnych dywizji grupy. Poznawać ich będziemy z perspektywy Grey Ravena - założyciela i szefa organizacji. Poznamy pierwsze przyjaźnie i niesnaski pomiędzy niektórymi herosami. Higgins zapewnia, że przygotował mnóstwo interakcji i to także między tymi dobrymi i złymi, których nie pozostało już byt wielu na świecie.

Klikając TUTAJ znajdziecie preview pierwszego numeru "C.O.W.L."

1 komentarz:

  1. Zapowiada się ciekawie, podoba mi się kreska, pewnie sprawdzę, tylko z zasady nie kupuję zeszytów, więc trochę czekania na TP będzie.

    OdpowiedzUsuń