poniedziałek, 12 maja 2014

Ted McKeever o swoim najnowszym projekcie

Długo kazał na siebie czekać Ted McKeever. Ogłoszenie jego najnowszego projektu nastąpiło podczas tegorocznego Image Expo, a więc na początku stycznia. Dopiero teraz twórca udzielił wywiadu, w którym opowiedział nieco o "The Superannuated Man" (jeśli ktoś wie jak poprawnie wymówić ten tytuł, proszę o kontakt :) ). Jako że jestem zachwycony "Miniature Jesus" tego samego autora, także i ten komiks budzi we mnie ogromne nadzieje.
Fabuła "The Superannuated Man" skupi się na męskiej postaci o wiele mówiącym imieniu He. Człowiek ten mieszkał w mieście, które obecnie zdominowane jest przez zmutowane nieznaną wcześniej bakterią zwierzęta. He obecnie ukrywa się i jedyne czego pragnie to spokojnie dożyc reszty swoich dni, lecz nowi mieszkańcy Blackwater coraz częściej zaczną widzieć w nim swój przyszły obiad.

Sam McKeever przyznaje, że komiks ten nie jest najambitniejszym dziełem w jego dorobku. Jak się okazuje, "The Superannuated Man" powstał w wyniku sugestii Jima Valentino, który zaproponował twórcy odpoczynek od ambitniejszych fabuł i puszczeniu wolno własnej wyobraźni. Wtedy właśnie McKeever uznał, że zrealizuje komiks o zwierzętach, które zdominowały ludzkość, ponieważ planował coś podobnego już kilka lat temu. Oczywiście wszystko nie może być osadzone w typowej konwencji apokaliptycznej, ponieważ jedyny człowiek jakiego poznamy, czyli starzec o imieniu He, nie ma najmniejszego zamiaru walczyć o przetrwanie ludzkości. Wręcz przeciwnie, jest on bardzo zadowolony z tego, że cały znany nam świat poszedł w diabły.

Twórca dzieli swoje komiksy na dwie kategorie. Pierwsza z nich to pomysły oparte na własnych przeżyciach, a druga zawiera historie zainspirowane czymś z zewnątrz. "The Superannuated Man" należy do tej drugiej.

Po zakończeniu miniserii, McKeever z pewnością zajmie się jakimś nowym komiksem. Na chwilę obecną jednak nie wie co to będzie, ani także kiedy może się ukazać. Twórca bardzo ceni sobie twórczą swobodę oraz brak deadline'ów, a jego sytuacja materialna pozwala na to, by pracował tylko wtedy gdy ma na to ochotę i/lub naprawdę dobry pomysł.

Pierwszy numer "The Superannuated Man" ukaże się 4 czerwca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz