sobota, 10 maja 2014

Twórcy "Trees" opowiadają o swoim projekcie

"Trees" Warrena Ellisa oraz Jasona Howarda wywołało małą burzę kilka tygodni temu, gdy komiks ukazał się jako zapowiedź w magazynie "Previews", lecz próżno było szukać go w ofercie Image Comics. Niedopatrzenie to udało się naprawić i można było spokojnie zaczynać akcję promocyjną. Wyjątkowo intensywną, ponieważ w ciągu kilku ostatnich dni natrafiłem na dwa wywiady w sprawie tego tytułu. Po jednym z Warrenem Ellisem oraz Jasonem Howardem. Dziś ten dwugłos zbieram w jednym miejscu.
Dla Ellisa Marvelowski "Moon Knight" oraz "Trees" to powrót do pisania scenariuszy komiksów po dłuższej przerwie. Twórca otwarcie przyznaje że swego czasu narzucił sobie zbyt mocne tempo pracy i nie wyrabiał się z terminami. Za wyjątkiem wspomnianej przed chwilą pracy nad herosem z Domu Pomysłów, Ellis ma zamiar tworzyć komiksy, przy których deadline praktycznie nie istnieje. Jak się okazuje, zarówno "Trees" jak i "Supreme: Blue Rose" publikowane będą dopiero w momencie, gdy scenarzysta skończy pracę nad całością projektu.

"Trees" wylądowało w ofercie Image Comics ponieważ zarówno Ellis jak i Howard przyjaźnią się z wieloma osobami z tego wydawnictwa, a także miło wspominają swoje wcześniejsze prace dla tego wydawcy. Sama historia z komiksu ma się mocno różnić od innych apokaliptycznych wersji przyszłości. Scenarzysta nie chciał jednak zdradzić dlaczego. Wiemy jedynie, że "Trees" opowiadać ma o świecie, który został opanowany przez drzewa. Było to cicha inwazja, lecz i tak postawiła ludzkość na krawędzi. W komiksie oglądać mamy walkę ocalałych o lepszą przyszłość.

Jason Howard w "Trees" musiał mocno zmienić styl. Ostatnio artysta udzielał się w "Super Dinosaur" Roberta Kirkmana, który skierowany był dla młodszego czytelnika. Ellis zauważa, że artysta ten jest na tyle elastyczny, że przejście do bardziej mrocznego stylu rysowania przyszedł mu bez najmniejszych kłopotów.

Ellis potwierdził, że planuje "Trees" na osiem numerów, lecz być może projekt ten rozrośnie się i pojawi się kontynuacja.

Howard w swoim wywiadzie dodał, że scenariusze Ellisa pozwalają mu na dość dużo swobody przy tworzeniu kolejnych plansz. Dowiedzieliśmy się także, że fabuła prowadzona będzie z czterech różnych perspektyw, które z czasem mocno się ze sobą zazębią. Każda z nich ma być ilustrowana przez artystę nieco innym stylem.

Pierwszy numer "Trees" pojawi się w sklepach 28 maja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz