niedziela, 11 maja 2014

Rat Queens wracają z nową historią

Po krótkiej przerwie na półki sklepowe powróciły bohaterki serii "Rat Queens". Twórcy komiksu nominowanego do tegorocznej nagrody Eisnera z tej okazji udzielili wywiadu, w którym zdradzili kilka szczegółów na temat tego, co Szczurze Królowe czeka w ciągu kilku nadchodzących miesięcy. Wygląda na to, że spokój im nie grozi, ku uciesze tysięcy czytelników na całym świecie.
Akcja nowej historii zaczyna się dzień po zakończeniu piątego zeszytu serii. Dziewczyny świętują zwycięstwo w ostatniej bitwie oddając się, dosłownie i w przenośni, różnym rozrywkom. Wciąż jednak bez odpowiedzi pozostały pewne pytania, jak na przykład jakim cudem Hannah potrafiła w pojedynkę pokonać armię goblinów? Oczywiście na horyzoncie pojawią się także zupełnie nowe zagrożenia.

W kolejnej historii bardzo dużo miejsca zostanie poświęcone Hannah. Wiebe twierdzi, że już w siódmym numerze dowiemy się nieco więcej na temat niedawnych manifestacji jej mocy, a także jak to jest w zasadzie z jej związkiem z Sawyerem. Skoro już o zawirowaniach uczuciowych mowa, to wprowadzenie do serii postaci Faeyri ma za zadanie skomplikować dotąd pozornie spokojne życie Betty. Scenarzysta zaznacza jednak, że wątki uczuciowe w "Rat Queens" nie przejmą pierwszoplanowej roli.

Wiebe opowiedział trochę o swoim kontakcie z fanami "Rat Queens". Komiks doczekał się sporej grupy fanów z którymi twórcy nie boją się rozmawiać niemal każdego dnia. Wszystko zaczęło się od Tumblrowej dyskusji pięciu kobiet, które regularnie czytały serię. W końcu do rozmowy dołączyli Wiebe oraz Upchurch, a z czasem także i wiele innych osób. Strona jest aktywna po dziś dzień i niemal codziennie spotykają się tam z nowymi opiniami na temat serii. To właśnie doprowadziło do powstania kanału Rat Queens Social Club, który jest nadawanym na żywo podcastem, do którego każdy może się przyłączyć.

Narzeczona Kurtisa Wiebe zajęła się rozszerzeniem marki "Rat Queens". Obecnie pracuje ona nad nowymi wzorami zarówno damskich jak i męskich koszulek, a także nad innymi projektami, których obecnie nie można ujawnić. Twórcy komiksu są zachwyceni faktem, że aktorka Felicia Day opublikowała na swoim Twitterze zdjęcie w jednej z takich koszulek.

Dzięki sugestiom fanów Four Daves zostali ocaleni i stali się integralną częścią "Rat Queens". To jeden z kilku przykładów zmian, jakie wprowadzono po konsultacjach z czytelnikami komiksu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz