czwartek, 29 maja 2014

Krótko i na temat: "Saga" oraz "Five Ghosts"

Dziś mam mało wolnego czasu, więc umieszczam tylko jedną, krótka notkę. W przeciągu kilkunastu ostatnich godzin pojawiły się dwa wywiady, których udzielili Brian K. Vaughan oraz Frank Barbiere. Dotyczyły one wielu tematów i komiksów, lecz wśród nich znalazły się informacje na temat tytułów z Image Comics i właśnie o nich krótko napiszę.
Vaughan odniósł się do sceny z początku #19 numeru "Sagi". Podobny wątek miał zostać wykorzystany już w pierwszym zeszycie tej serii, lecz scenarzysta zmienił zamiary. Twórcy zależy na tym, by mimo ogólnej otoczki sci-fi pokazywać relacje między poszczególnymi bohaterami jak najbardziej naturalnie, a jednocześnie przełamywać pewne granice.

Od siebie dodam tylko, że zdziwił mnie brak jakichś potężnych kontrowersji wobec wspomnianej sceny, ponieważ "palone na stosie" dwie strony z dwunastego numeru "Sagi" wydawały mi się nawet nieco mniej kontrowersyjne. Ale co ja tam się znam :)

Z kolei Frank Barbiere oficjalnie potwierdził, że "Five Ghosts" powróci we wrześniu z nową historią. Sam twórca stwierdził także, że wciąż nie wiadomo czy uda mu się dociągnąć tę serię do numeru 25, lecz bardzo by tego chciał. Czyżby słabe wyniki sprzedaży powodowały planowanie przyspieszonego końca serii?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz