czwartek, 13 marca 2014

Twórcy C.O.W.L. opowiedzą o problemach z życia przeciętnego superbohatera

Niespełna dwa miesiące temu na blogu pojawiła się już notka dotycząca zapowiedzianej na maj serii ze scenariuszem Kyle'a Higginsa oraz Aleca Siegela. "C.O.W.L.", bo właśnie o tym tytule mowa, już wówczas zapowiadała się jako pozycja co najmniej interesująca. Najwyraźniej jednak twórcy nie zdradzili wszystkiego, ponieważ z niedawno udzielonego wywiadu można było wyciągnąć dużo interesujących informacji. Znajdziecie je poniżej.
Czy zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje naprawienie kostiumu superbohaterowi i gdzie takie rzeczy się wykonuje? Może interesowało Was gdzie i jak herosi spędzają czas wolny pomiędzy poszczególnymi akcjami? Albo kto ich wówczas pilnuje i ochrania? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi uzyskacie sięgając po serię "C.O.W.L.". Tak przynajmniej twierdzą Kyle Higgins oraz Alec Siegel, którzy wreszcie opowiedzieli też nieco więcej na temat fabuły samego komiksu. Jak już wiemy od ostatniego newsa, członkowie tytułowej grupy herosów będą strzec Chicago przed ostatnimi superzłoczyńcami. Dziś dowiadujemy się, że będą oni związani z miastem umową, której warunki nie każdemu będą się podobać. Ponieważ jednak stanowić ona będzie główne źródło dochodu herosów, nie każdy głośno zgłasza swój przeciw.

Co prawda komiks osadzony będzie w latach 60-tych ubiegłego stulecia, świat będzie nieco bardziej zaawansowany niż w tamtych czasach. Twórcy tłumaczą to niczym innym, jak właśnie pojawieniem się superbohaterów.Także i historia przedstawionego świata będzie nieco różnić się od tej znanej z podręczników i będą to dość poważne zmiany.

Trzon obsady "C.O.W.L." to herosi o pseudonimach The Grey Raven, Sparrow oraz Blaze. Ten pierwszy to lider zespołu, drugi jest jego sidekickiem, a trzeci zastępcą. Oni założyli grupę, która obecnie przypomina już bardziej dość sporą korporację. Wciąż niewiele wiadomo o ich przeciwnikach. Poznaliśmy jak dotąd jedynie pseudonim jednego z nich - Skylancer. Ponadto bohaterowie serii "C.O.W.L." ścierać będą się z innego typu zagrożeniami, niż zamaskowani złoczyńcy.

"C.O.W.L. #1" pojawi się w sklepach 28 maja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz