poniedziałek, 17 marca 2014

Cotygodniowa dawka strzelaniny na weselu

Moda na cotygodniowe serie wraca w najlepsze. Co prawda przoduje w tym naturalnie DC Comics, ale i Image opublikuje pewien komiks w takiej formie. W każdą środę kwietnia ukazywać się będzie wydawana przez Top Cow czteroczęściowa miniseria "Shotgun Wedding" i wedle zapowiedzi jej twórców, tytuł ten całkowicie oddaje to, czego będzie można spodziewać się na łamach komiksu.
Fabuła "Shotgun Wedding" kręcić będzie się oczywiście wokół tytułowego wesela. Nie ma być to zbyt typowa uroczystość, ponieważ związek małżeński zawrzeć zechce dwoje morderców do wynajęcia. Problem rozpocznie się w momencie, gdy na ich ślub zechce dostać się grupa największych przeciwników zarówno państwa młodych, jak i ich weselnych gości.

Obaj twórcy poznali się podczas pracy nad grą InFamous. Już wtedy narodziła się idea współpracy nad projektem komiksowym, o którym William Harms myślał już od dłuższego czasu. Gdy studio Top Cow zgodziło się na publikację, prace nabrały rozpędu. Twórcy godzinami wymieniali maile, a w nich swoje pomysły i wskazówki dotyczące ostatecznego kształtu "Shotgun Wedding". Prace nad całością projektu posuwały się bardzo wolno - czasem w ciągu miesiąca powstawały zaledwie dwie strony gotowego materiału. W końcu jednak udało wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca.

Głównym bohaterem "Shotgun Wedding" jest niejaki Mike. To jeden z zabójców do wynajęcia, lecz jest na swój sposób wyjątkowy. Całkowicie koncentruje się on na swojej pracy i przyjmuje każde zlecenia, ponieważ nie posiada żadnych skrupułów. Jego własny ślub zepsuje Chloe - była dziewczyna i była zabójczyni, której dobrze zapowiadająca się kariera została zniszczona właśnie przez niespełnioną miłość do Mike'a. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż Denise - przyszła żona Mike'a - nie ma pojęcia czym tak naprawdę trudni się jej wybranek.

Chociaż opis nie brzmi jak w pełni poważna historia, obaj twórcy obiecują, że taką właśnie otrzymają czytelnicy. Jeśli "Shotgun Wedding" zostanie dobrze przyjęty, być może doczekamy się kontynuacji. Twórcy bowiem bardzo chcą przedstawić bliżej historię jednej z postaci, która pojawi się na ślubie Mike'a. I nie będzie ona miała dobrych zamiarów.

"Shotgun Wedding #1" ukaże się w pierwszą środę kwietnia.

1 komentarz:

  1. Ciekawie się zapowiada, coś w klimacie Kill Bill, chyba temu nie odpuszczę. :-)

    OdpowiedzUsuń