poniedziałek, 24 marca 2014

Okładka tygodnia #12

Zgodnie z tym co niedawno napisałem, ze względu na mój udział w Pyrkonie "Okładka tygodnia" pojawia się dopiero dziś. Nie miałem wielkich kłopotów z wybraniem trzech okładek spośród komiksów wydanych w minioną środę. Dwa z trzech tytułów nie po raz pierwszy pojawiają się w tej rubryce, więc ciężko tym razem mówić o jakimś zaskoczeniu. Przejdźmy więc do konkretów.
3. Zero #6 (cover C - Dragotta & Muller) - wyróżnienie za świetną parodię. Ileś to już razy zastanawialiśmy się gdzie mieszczą swoje bronie bohaterowie gier czy niektórych filmów oraz komiksów. Nick Dragotta ("East of West") udziela nam małej podpowiedzi, która wypada naprawdę nieźle i ląduje na najniższym stopniu dzisiejszego podium.
2. Prophet #43 - Simonowi Roy'owi trzeba uczciwie przyznać, że jak już zrobi okładkę to nie ma ***** we wsi. Praktycznie każdy cover tej serii jest, nazwijmy to, monumentalny. I przy tym pokazuje coś, co potrafi zapaść w pamięć przeciętnemu czytelnikowi, za jakiego sam siebie uważam.
1. Lazarus #7 - to już w zasadzie reguła, że gdy tylko ukazuje się nowy numer tej serii, to jego okładka zaraz ląduje na szczycie tego cotygodniowego zestawienia. Nie inaczej jest i tym razem, ponieważ ilustracja nie tylko została wykonana starannie i możliwie jak najmocniej realistycznie, to jeszcze przekazuje fajny ładunek emocjonalny, który tylko mocniej zachęca by zajrzeć do środka. Dobra robota panie Lark.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz