niedziela, 9 marca 2014

Okładka tygodnia #10

Jak w każdą niedzielę, tak i dziś pojawia się kolejna odsłona "Okładki tygodnia". Miniona środa przyniosła nam premierę dość sporej liczby komiksów od Image, a fakt iż wiele z nich posiadało jeszcze warianty tylko utrudnił mi wybór. W końcu jednak udało mi się wybrać moim zdaniem najlepszą trójkę. Pamiętajcie, że możecie komentować moje wybory i podawać swoje propozycje.
3. Apocalypse Al #2 (cover B - Francavilla) - generalnie duża tajemnicą nie jest, że gdyby Francesco Francavilla narysował prostą kreskę na pustej kartce papieru, też bym ją zapewne wyróżnił. Charakterystyczny, mocno pulpowy styl rysunku tego artysty od zawsze bardzo mi odpowiadał i tak samo jest tym razem. Patrząc na tę okładkę czuć klimat klasycznego kryminału i nie psuje tego wcale groźny stwór spoglądający na główną bohaterkę.
2. Jupiter's Legacy #4 (cover C - McQue) - z tą okładką mam pewien problem, ponieważ... nie wiem kto ją narysował. Nazwisko/pseudonim Ian McQue oraz należący do tej osoby blog to jedyne, co udało mi się znaleźć i nie wiem, czy mogę kojarzyć osobę tę z kart jakiegoś komiksu. Nie zmienia to faktu, że ten cover zrobił na mnie ogromne wrażenie. I to nawet w sytuacji, że nie bardzo wiem jak ma się on do zawartości zeszytu. Ale w najbliższym tygodniu komiks ten trafi w moje łapy, więc być może się dowiem.
1. Tales of Honor #1 (cover D - Tatapolous) - jak widać dzisiejsze zestawienie zdominowały variant covery. Praca Patricka Tatapolousa przypadła mi do gustu zdecydowanie najmocniej, ponieważ chociaż ilustracja nie zajmuje całości okładki, to jednak przedstawia ona naprawdę dużo. Świetnie sprawdza się zarówno pierwszy jak i drugi plan, a całość idealnie się ze sobą komponuje. Okładka ta to kolejny argument, by jednak dać szansę komiksowemu wcieleniu Honor Harrngton.

1 komentarz:

  1. Ian McQue jest przede wszytkim prjektantem gier, lista jest imponująca http://ian_mcque.cghub.com/

    OdpowiedzUsuń