poniedziałek, 31 marca 2014

Oficjalnie i nieoficjalnie

Znakomitą większość z tego co zaraz opublikuję możecie znaleźć już na Facebooku, ale obowiązki to obowiązki. Na początek pewniak, czyli premiera "Severed: Pożeracz Marzeń" z wydawnictwa Mucha Comics. Poniżej znajdziecie opis plus preview.

SEVERED. POŻERACZ MARZEŃ
Rok 1916. Po amerykańskich drogach grasuje drapieżnik. Ma ostre jak brzytwa zęby i szuka świeżego mięsa.

Laureat nagród Eisnera i Harveya, scenarzysta SCOTT SNYDER (Amerykański wampir, Batman: Trybunał sów, Swamp Thing), scenarzysta SCOTT TUFT oraz rysownik ATTILA FUTAKI (Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna) przedstawiają niezwykłą opowieść grozy toczącą się w latach dwudziestych XX wieku. Dwunastoletni Jack Garron ucieka z domu w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie widział. Szybko przekona się, że amerykańskie marzenie może się przeistoczyć w prawdziwy koszmar.

Scenariusz: SCOTT SNYDER, SCOTT TUFT
Rysunki i okładki: ATTILA FUTAKI

Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 192
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
KOMIKS TYLKO DLA DOROSŁYCH
ISBN 978-83-61319-40-5
Wydanie pierwsze

Cena okładkowa: 69,00 zł
Premiera: 4 kwietnia 2014

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w miniserii Severed #1-7.
Recenzja komiksu ukaże się na blogu kilka dni po jego publikacji.

Natomiast nieoficjalnie mówi się, że w planach wydawniczych na ten rok, wydawnictwo Taurus uwzględniło "Black Science" duetu Rick Remender/Matteo Scalera. Jestem ciekawy potwierdzenia tej informacji, na które to będę z niecierpliwością czekać.

3 komentarze:

  1. Severed kupiłem akurat na pyrkonie (jeszcze nie czytałem) więc specjalnie mnie nie interesuje polskie wydanie ale dobrze, że doczytałem newsa do końca - ciekawe z tym Black Science, chciałem sprawdzić tę serię, może Taurus rzuci bardziej konkurencyjną cenę - w końcu TWD wydają w przyzwoitej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co do taurusowego "Black Science" to ja mogę potwierdzić... nieoficjalnie ;) Potwierdziłbym jeszcze kilka innych, no ale o tym sza!

    OdpowiedzUsuń
  3. "Black Science" akurat jest bardzo średnie. Od Ricka ciekawiej za to zapowiada się "Low".

    OdpowiedzUsuń