środa, 2 kwietnia 2014

Crossover w uniwersum Top Cow

Nie jest to świeża informacja, ale zniknęła mi gdzieś w natłoku obowiązków nie związanych z prowadzeniem bloga. Na tegorocznej odsłonie Emerald City Comic Conu pojawiło się także studio Top Cow i ujawniło nie jedną, ale aż dwie interesujące informacje. Obie dotyczą tegorocznego lipca i osoby niezwykle zapracowanego ostatnio Stjepana Sejica.
Ten może niezbyt urodziny teaser zwiastuje lipcowy one-shot "Aphrodite IX/Cyber Force" ze scenariuszem Matta Hawkinsa i rysunkami wspomnianego już Sejica. Nie będzie to jednak crossover w klasycznym tego słowa znaczeniu, ponieważ na jego łamach nie spotkają się bohaterowie obecnie publikowanych przez Top Cow serii. W one-shocie tym pojawi się bowiem Cyber Force z XXI wieku, a więc grupa, o której jeszcze do niedawna myśleliśmy, że przy niedawnym restarcie uniwersum Top Cow została z niej wykreślona. "Aphrodite IX/Cyber Force" stanowi podwaliny pod zapowiedzianą na 2015 rok serię "IXth Generation".

Na panelu nie potwierdzono jednak, czy do niedawno skasowanej serii "Aphrodite IX" dołączy także także zrebootowane "Cyber Force", którego dwunasty numer jest zapowiedziany na maj.

Ponadto na panelu potwierdzono, że pierwszy numer solowego projektu Stjepana Sejica pod tytułem "Death Vigil" trafi do sprzedaży 9 lipca. Ilośc projektów, które obecnie dla Top Cow tworzy ten artysta każe poważnie zastanowić się nad tym nie kiedy ukaże się drugi tom "Ravine", ale czy w ogóle ujrzy on światło dzienne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz