wtorek, 8 kwietnia 2014

Panel twórców z Image na ECCC 2014

Tegoroczna odsłona Emerald City Comic Conu chyba nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem ze strony mediów skoro informacje pochodzące z tego festiwalu pojawiają się na serwisach długo po jego zakończeniu. Być może jest to spowodowane tym, że faktycznie mało ciekawych informacji zostało ujawnionych, o czym zresztą sami zaraz się przekonacie.

Image City zorganizowało kilka panelów, z których zdecydowanie największy to ten, na którym padło najmniej konkretów. Pojawili się na nim: Kelly Sue DeConnick, Joshua Williamson, Jason Aaron, Jason Latour, Frank Barbiere, Joe Keatinge oraz Leila del Duca. Wszyscy opowiadali o swojej pracy dla Image i o komiksach obecnie tworzonych. Konkretów jak na lekarstwo, dlatego wymienię je od podpunktów
  • Nie ma najmniejszych szans na to, by "Pretty Deadly" ukazywało się co miesiąc.
  • Drugi tom zbiorczy "Five Ghost" składać się będzie z siedmiu zeszytów, lecz twórcy postanowili utrzymać cenę na poziomie 15 dolarów. Ma się także pojawić dodruk tomu pierwszego. Ponadto od numeru jedenastego regularnej serii, jej rysownikiem zostanie Dan Panosian.
  • DeConnick ujawniła, że rysownikiem "Bitch Planet" będzie Valentine De Landro ("X-Factor" dla Marvela).
I tyle. Kiepsko się spisali twórcy. W ciemno można jeszcze stwierdzić, że "Southern Bastard" Jasona Aarona może być sporym hitem. Świadczy o tym fakt, że to właśnie ten autor otrzymywał na panelu najwięcej pytań i konsekwentnie uchylał się od konkretnych odpowiedzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz