czwartek, 24 kwietnia 2014

Zapowiedzi Image na lipiec 2014

Przedwczoraj pojawiły się lipcowe zapowiedzi wydawnictwa Image i trzeba przyznać, że robią one spore wrażenie. Co prawda pojawi się mnóstwo nowych tytułów, lecz i tak moje zakupy nie będą wyglądać zbyt imponująco. Jako że przerzucam się z zeszytów na wydania zbiorcze, cieszę się iż niedługo lista trejdów do kupienia znacząco się wydłuży. Ale rzućmy okiem na zapowiedzi. Przede wszystkim, pełną listę znajdziecie TUTAJ.
W lipcu obrodzi nowościami. Pojawi się aż dziewięć tytułów z numerem jeden na okładce, a do tego dwa one-shoty. Najmocniej rzucają się w oczy dwa tytuły, o których wspomniałem ostatnio, a także "Low" Ricka Remendera czy nowy "Tech Jacket" autorstwa osób odpowiedzialnych za wydaną niedawno miniserię. W lipcu Image opublikuje także 15 wydań zbiorczych, w tym murowany hit, a więc 21 tom "The Walking Dead". Za dziesięć dolców nabyć będzie można pierwsze wydania zbiorcze "Deadly Class" oraz "Rocket Girl" i już teraz widać, że ten drugi prawdopodobnie zostanie pozbawiony jakichkolwiek dodatków.
Moje zakupy będą znów dość ubogie, ponieważ ograniczą się do "Lazarus #10", "Protectors Inc. #7" oraz "Umbral #7". Na szczęście widzę już co najmniej pięć tytułów, które będę kolekcjonować w wydaniach zbiorczych.

Piszcie w komentarzach co będziecie kupować :)

5 komentarzy:

 1. Velvet #7, Lazarus #10, Southern Bastards #4. Z Image tylko tyle. Póki co mam zamiar je kupować w zeszytach, więc mam nadzieję że nie rozrosną się za bardzo. 20-30 zeszytów na serię byłoby w sam raz na moją półkę. Więcej tam miejsca na zeszyty od Image już nie mam. To samo chyba wkrótce zrobię z IDW, Boom!, Dynamite itd. Jak na razie definitywnie przerzucić się na tpb nie potrafię. Przerasta mnie to ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to robię tak, że od jakiegoś czasu nie zamawiam nowych "jedynek" i sukcesywnie schodzę z ilości kupowanych serii. Wcześniej było ich dwanaście, obecnie już tylko siedem z czego w ciągu najbliższych kilku miesięcy odpadną mi kolejne dwa. Dzięki temu w budżecie jest nieco więcej na wydania zbiorcze.

   Usuń
 2. Black Science #7
  The Wicked and the Divine #2
  Nailbiter #3
  Zastanawiam się również nad Low #1, ale cena 4$ jest dosyć wysoka jak na Image. Ciekawe, czy w kolejnych zeszytach utrzyma się ten pułap.

  Z trejdów interesują mnie głównie Rocket Girl i może trochę Deadly Class. Ciekawi mnie, dlaczego piszesz o 100% braku dodatków. Ja się takowych od Image raczej nie spodziewam, ale Twoja wypowiedź sugeruje, że w zeszytach się one pojawiały. A może źle odczytuję Twoja wypowiedź?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę źle :) Rocket Girl vol. 1 według opisu ma mieć 120 stron, co odpowiada standardowej zawartości pięciu zeszytów plus standardowych stron z nazwiskami twórców i takich tam. Z kolei Deadly Class vol. 1 liczy już 160 stron z czego sześć zeszytów w nim zawartych zajmie około 144 (pierwszy numer był nieco grubszy). Zostaje sporo miejsca i sądzę, że coś tam z dodatków może się znaleźć.

   Usuń
  2. Deadly Class polecam jak najbardziej, pierwszy numer powolny ale drugi już mocno się rozkręca a pewnie im dalej tym lepiej :)

   Usuń