wtorek, 25 marca 2014

Simon Roy powraca do korzeni

Simon Roy spory rozgłos zyskał dzięki rysunkom do nominowanej do nagrody Eisnera serii "Prophet", głównie dzięki temu, że nie tylko potrafi nie zawalić terminu, ale także stworzyć świetne, monumentalne ilustracje. Wspomniałem o tym między innymi we wczorajszej odsłonie "Okładki tygodnia". Na szczęście przed chwilą przywołana seria nie jest jedynym, co ostatnio ilustrował Roy.
"Jan's Atomic Heart and the Other Stories" to one-shot, który jutro pojawi się na półkach sklepowych dzięki wydawnictwu Image. Zarówno za warstwę scenariuszową jak i grafikę odpowiada wyłącznie Simon Roy, a cały komiks zbiera jego prace z różnych okresów czasu i za zadanie ma pokazać, jak bardzo zmieniał się styl jego rysunków oraz sposób przedstawianej narracji.

Główną częścią one-shotu będzie wyróżniona w tytule historia, która już dawno jest nieosiągalna do kupienia. Jest to fabularny debiut Simona Roy'a i opowiada o mieszkańcu Frankfurtu dalekiej przyszłości, który pewnego dnia budzi się w ciele ogromnego robota. Pomyślicie że ma przewalone? Nie, to dopiero początek jego problemów. Pozostała część zbioru to siedem krótkich opowieści utrzymanych w różnych konwencjach. Co prawda całość utrzymana jest w czerni i bieli, twórca uważa iż w żaden sposób nie zmieni to sposobu opowiadania historii.

Każda z historii zawartych w "Jan's Atomic Heart and the Other Stories" została stworzona zanim Roy zaczął współpracować z Brandonem Grahamem. W wolnych chwilach dopieszczał każdą z nich ponieważ wiedział, iż ma duże szanse na opublikowanie ich w Image. Twórca myśli nad tym, by powrócić do świata zaprezentowanego na łamach tytułowej historii zbioru, lecz na chwilę obecną nie są to żadne skonkretyzowane zamiary.

Simon Roy potwierdził, że po zakończeniu pracy nad "Prophet" będzie dokańczać finałowe numery "The Field", o którym pisałem TUTAJ, a także ma pewne plany na nowy komiks, lecz chwilowo nie może zdradzić ani jego tytułu, ani także kto go wyda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz