niedziela, 19 stycznia 2014

Gdy nie ma już z kim walczyć - Kyle Higgins o C.O.W.L.

Kyle Higging chyba już od dłuższego czasu nie mógł pochwalić się takim zainteresowanie, jak przez ostatnie dwa tygodnie. Najpierw na fanów spadła wiadomość o tym, że scenarzysta ten kończy swój niemal trzyletni run w serii "Nightwing" dla DC, a teraz jeszcze wiemy, że jest kolejnym twórcą który zawita do Image Comics. Higgins będzie współscenarzystą serii "C.O.W.L." - kolejnej wariacji na temat superbohaterów, pozornie bardzo podobnej do obecnie wydawanego "Protectors Inc." J. Michaela Straczynskiego. Jak się jednak okazuje z lektury wywiadu, nic bardziej mylnego.
Akcja "C.O.W.L." osadzona będzie na początku lat 60-tych ubiegłego stulecia. Największa grupa superbohaterów w Chicago udaje się w pościg za ostatnim złoczyńcą z mocami, jaki dotąd im się wymykał. Gdy udaje się go złapać, pojawia się pytanie: co teraz mają robić herosi? Gdy ich plany sięgać będą całego kraju, szybko okaże się, iż ich największe kłopoty wciąż kryją się w Chicago. I być może wcale nie oznaczają walki z superprzestępcami.

Seria ukazywać będzie wpływ herosów na Chicago z różnych punktów widzenia. Sama akcja "C.O.W.L." osadzona będzie w tym samym świecie, co znanego z krótkometrażowego filmu "The League" autorstwa Higginsa i Aleca Siegela. Ponieważ jest to te same uniwersum, naturalnym wydawał się pomysł, by ten drugi był także współscenarzystą serii "C.O.W.L.". Pomysł na ten tytuł narastał w głowie Higginsa już od dłuższego czasu, lecz zdawał on sobie sprawę z tego, że ani Marvel ani DC nie opublikuje mu tej serii w takim kształcie, jaki sobie wymarzył. Stąd też pojawienie się w Image, które taką możliwość daje.

Osadzenie akcji w latach 60-tych ubiegłego wieku wymagało odpowiednich przygotowań zarówno ze strony obu scenarzystów, jak i rysownika. Higging wspomina, że wybór Roda Ries był oczywisty od momentu, gdy dowiedział się, że... mężczyzna ten nie tylko jest kolorystą. Reis nakładał barwy na połowę prac rysowników podczas runu Higginsa w serii "Nightwing", lecz dopiero na jednym z konwentów scenarzysta przekonał się, że artysta ten potrafi także tworzyć wspaniałe ilustracje.

Higgins ma w planach także inne projekty dla Image, lecz na razie nie będzie ich ogłaszać. "C.O.W.L." zadebiutuje już w maju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz