piątek, 10 stycznia 2014

Image Expo 2014: fala zapowiedzi

Nadchodzą ciężkie czasy dla mnie. Czasu na prowadzenie bloga jakby mniej niż zazwyczaj, a właśnie rozpoczęło się Image Expo 2014 i już pojawiła się cała fala zapowiedzi nowych tytułów. Już teraz mogę stwierdzić, że mój portfel będzie płakać. Na razie z radości, ale zobaczymy jak to będzie dalej. Przyjrzyjmy się więc czego możemy spodziewać się od Image w tym roku.
 • "Wytches": Jest to pewne zdziwienie, ponieważ scenarzystą tej pozycji jest Scott Snyder - etatowy pracownik DC Comics. Rysuje znany ze "Snapshot" Jock. Seria opowiadać będzie oczywiście o wiedźmach, lecz bynajmniej nie w grzeczny i stonowany sposób. "Wytches" ma być krwawym i przerażającym horrorem. Fani Snydera nie powinni się martwić, nie zamierza opuszczać on DC Comics.
 • "The Fade Out": Tytuł ten będzie nową serią duetu Ed Brubaker/Sean Phillips. Jednocześnie oznacza to, że obecnie wydawane "Fatale" zakończy się na zeszycie 24. Tym razem duet twórców przedstawi historię ulokowaną w Hollywood w latach czterdziestych ubiegłego stulecia. Jednocześnie poinformowano, że najsłynniejsze serie tego duetu, a więc "Criminal" oraz "Incognito" zostaną wznowione przez Image.
 • "Tech Jacket Digital": Nowa, trzyczęściowa historia z tym bohaterem pojawiła się już w Image Comics Digital store. Autorami są Joe Keatinge i Khary Randolph.
 • "Shutter": I znów scenarzystą jest Joe Keatinge, natomiast za warstwę graficzną odpowiadać będzie Leila Del Luca. O tytule tym napiszę nieco więcej w kolejnych dniach.
 • "8house": Jeden z tytułów na który będę czekać z niecierpliwością. Nowy projekt Brandona Grahama ("Prophet") będzie niezwykłą powieścią fantasy o powiadającą o tytułowych ośmiu magicznych domach, które kontrolują prawa rządzące światem. W tytule pojawiać będą się różni rysownicy oraz współscenarzyści.
 • "Nailbiter": Nowy tytuł autorstwa Joshuy Williamsona oraz Mike'a Hendersona pojawi się w maju. Seria opowiadać ma o małym miasteczku w stanie Oregon, w którym urodziło się szesnastu seryjnych zabójców.
 • "The Superannuated Man": Ted McKeever powraca do Shadowline.
 • "Low": Rick Remender oraz Greg Tocchini i osadzona w dystopijnej przyszłości historia, nad którą scenarzysta pracował już trzy lata. Wstępne plany? Sześćdziesiąt numerów.
 • "Ody-C": Matt Fraction oraz Christian Ward i ich interpretacja "Odysei" Homera. Tyle tylko że wszystko dziać ma się w kosmosie, a każda z postaci z książki... zmieni płeć. Scenarzysta zapowiedział także, że kolejne woluminy cyklu "Casanova" wydawać będzie Image.
 • "Bitch Planet": Kelly Sue DeConnick tworzy komiks o żeńskich gangach oraz kobiecych więzieniach. Premiera spodziewana jest w okolicach jesieni.
 • Bardzo zajętym scenarzystą będzie Nick Spencer. Na Image Expo zapowiedziano aż trzy jego nowe projekty: "Great Beyond" (rys. Morgan Jeske), "Paradigms" (rys. Butch Guice) i wreszcie "Cerulean" (rys. Frazer Irving).
 • "Airboy": Zapracowany ostatnio James Robinson przedstawia luźno opartą na faktach historię prac nad przywróceniem popularności tytułowej, komiksowej postaci. Za warstwę graficzną odpowiedzialny został Greg Hinkle.
 • "C.O.W.L.": Kyle Higging, Alec Siegel oraz Rod Reis zaprezentują z kolei historię o grupie superbohaterów, która skutecznie rozprawiła się z przestępczością w swoim mieście. Jaki więc może być ich kolejny krok? Tego dowiemy się już w maju.
 • "The Wicked and The Divine": Po zakończeniu "Young Avengers" dla Marvela, Kieron Gillen oraz Jamie McKelvie prezentują autorską historię o boskich istotach w ludzkich ciałach.
 • "Nameless": Grant Morrison oraz Chris Burnham i ich tajemniczy komiks grozy.
 • "Restoration": Co się stanie gdy potężni bogowie obudzą się któregoś dnia na Ziemi? Bill Williangham oraz Barry Kitson uważają, że spróbują oni przejąć władzę nad planetą. Przekonać o tym będziemy mogli się jesienią.
Uff... na razie to tyle, ale nie obawiajcie się - wieści z tegorocznego Image Expo jeszcze wrócą.

6 komentarzy:

 1. Mnie bardzo zaintrygował pomysł Remendera na fabułę Low. Szkoda tylko, że z miejsca aż 60 zeszytów, a graficznie przypomina to nieco Black Science, które dopiero ruszyło. Swoją drogą, nie orientujesz się czy podawano gdzieś na ile planują Black Science?

  Bardzo ciekaw jestem również nowego projektu Morrisona. Mam tylko nadzieję, że przesadnie nie odpłynie. 8house oraz Ody-C też brzmią świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nameless - Ciekawe jakie tym razem pojebstwo wymyśli Morrison.
  Maciejewsky

  OdpowiedzUsuń
 3. "Ody-C" - może być ciekawie, ale pierwsze grafiki sprawiają, że obawiam się, żeby to nie była podróba Sagi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy "Nailbiterze" powinno być 16 nie 60.

  OdpowiedzUsuń