niedziela, 12 stycznia 2014

Image Expo 2014: panel Roberta Kirkmana

Podczas tegorocznego Image Expo swój osobny panel miał także Robert Kirkman oraz jego studio Skybound. Zebrana w sali publiczność z niecierpliwością oczekiwała zwłaszcza rozwiązania zagadki teaserów serii "Invincible". Czy jej doczekali? Między innymi tego dowiecie się z tego postu.

Niestety przyznać trzeba, że wiele konkretów nie padło podczas tego panelu. Rozpoczął się on od dość krótkiego przypomnienia wszystkich tytułów wydawanych przez studio, a następnie od razu pozwolono zebranej publiczności zadawać pytania. Od odpowiedzi na kilka z nich Kirkman się wykręcał, lecz nie było to nagminne. Nie padła jednak zdecydowana odpowiedź na wspomniany już wątek teaserów. Co w takim razie udało nam się dowiedzieć?

"Tech Jacket Digital" jest tworzony również z myślą o publikacji na papierze. Wszystko jednak zależeć będzie od popularności tej trzyczęściowej miniserii. Kirkman raz jeszcze wypowiedział się na ten temat i podkreślił, że o wiele bardziej woli komiksy drukowane od cyfrowych i wszystko co publikuje Skybound powstaje w taki sposób, by można było to wydrukować.

Być może jeszcze w tym roku dowiemy się więcej na temat kolejnych odsłon "Witch Doctor". Jeden z fanów zapytał o to, czy jest szansa na kontynuację cyklu "Destroyer MAX" z Marvela, oczywiście pod szyldem Image. Kirkman stwierdził, że bardzo by tego chciał i rozgląda się za taką możliwością.

Scenarzysta nie jest jedyną osobą odpowiedzialną za przedstawiane wydarzenia w serialowym wcieleniu "The Walking Dead". Kirkman zdecydowanie zaprzeczył, by w przyszłości produkcja ta była bliższa komiksowemu oryginałowi. Twórca uznał, że od samego początku nie chciał robić dwa razy tego samego i przyznał, że obecnie jest jedyną osobą pracującą nad scenariuszem planowanego spin-offu. Przy okazji pojawiło się pytanie o niechęć Kirkmana do wydawnictwa Marvel Comics. Scenarzysta wyjaśnił, że nie jest wrogiem wydawnictwa, lecz jedynie niektórych ludzi, którzy według niego swoimi decyzjami psują rynek. Jednocześnie twórca stwierdził, że jest bardzo mało prawdopodobne by planowany film o Ant-Manie oparty był na jego serii.

Kirkman przyznał, że ekspansja marki "The Walking Dead" nie przeszkadza mu, chociaż pomysł wprowadzenia na halloween strojów Ricka Grimesa w wersji dziecięcej i kobiecej najchętniej wymazałby z istnienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz