poniedziałek, 4 sierpnia 2014

SDCC 2014: Panel Top Cow

To już ostatni news w tegorocznego San Diego Comic Conu, a przynajmniej tak sądzę. Wpis ten będzie poświęcony studiu Top Cow, które pomimo moich obaw wcale nie wydaje się powoli odchodzić w zapomnienie. Na własnym panelu ogłoszono bowiem kilka ciekawych pomysłów oraz jeden, bardzo konkretny projekt - Top Cow Discover.
Pod tą nazwą kryje się zupełnie nowy imprint studia, skierowany dla debiutantów. Projekt ten jest jest niejako spadkobiercą programu "Talent Hunters" i w jego ramach wydawane mają być komiksy autorstwa młodych, debiutujących twórców, którzy nierzadko nie mają odpowiedniej ilości środków na samodzielną publikację komiksu. Kandydaci do publikacji zbierani będą do końca września tego roku, a pierwsze komiksu ukażą się w lutym 2015 roku. Będą wśród nich na pewno takie tytuły jak "The Tithe" nieznanych autorów oraz "The Daily Gorb". Ten drugi tytuł to nie komiks, lecz szkicownik autorstwa Marca Silvestriego. Ma być to jedyny tytuł autorstwa kogoś tak doświadczonego w ofercie Top Cow Discover.

Ponadto na panelu ogłoszono kilka nowych projektów. Pierwszym z nich jest "Genius" Marca Bernardina opowiadający o największym geniuszu militarnym naszego pokolenia.W lutym przyszłego roku powróci "Magdalena", ponownie autorstwa Rona Marza. 2015 rok to także czas debiutów takich tytułów jak "American Legends", które opowiadać ma o przygodach Lewisa i Clark, lecz seria ta nie będzie mieć nic wspólnego z "Manifest Destiny" z Image Skybound.

Zdradzono również, że z okazji dwudziestolecia istnienia serii "Wichblade", fani bohaterki dostaną w swoje ręce crossover pomiędzy tą serią a "The Darkness". Jest to o tyle intrygująca informacja, że ten drugi tytuł obecnie nie jest publikowany. Czyżby jednocześnie zapowiedziano powrót solowej serii Jackiego Estacado? Tego dowiemy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz