niedziela, 3 sierpnia 2014

SDCC 2014: Joe Kelly wznawia "Bad Dog"

"Bad Dog" to komiks, którego istnienie mogło Wam umknąć z prostego powodu. Była to raptem sześcioczęściowa miniseria, która chociaż ciepło została przyjęta przez czytelników, to jednak czekała aż sześć lat na wydanie w formie zbiorczej. Ostatecznie udało się to podczas tegorocznego San Diego Comic Conu.
"Bad Dog" to historia wilkołaka, który postanawia zniszczyć ludzkość oraz ścigającego go byłego wielebnego. Tyle tylko, że gdy ta dwójka już się spotyka, to z reguły kończy się to wielką popijawą w barze. Jeden z nich jest bowiem zbyt miękki by zabijać niewinnych, a drugi zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli pozbędzie się swojego przeciwnika to straci jedyny cel w życiu. Wkrótce obaj wpadną w potężne kłopoty, które mogą zmienić ich sposób postrzegania świata.

Joe Kelly obiecuje wynagrodzić fanom długi okres czekania na wydanie zbiorcze. W komiksie pojawiają się materiały dodatkowe w tym także historia powstania serii. Ponadto okazuje się, że część stron została narysowana na nowo, lecz w żaden sposób nie zmieniało to scenariusza.

Opóźnienie wydania zbiorczego "Bad Dog" wynikało z tego, że Joe Kelly zdecydowanie przesadził z ilością zobowiązań.wobec grupy Man of Action (zbierającej kilku ciekawych twórców pracujących zarówno dla kina, telewizji jak i komiksu). Przez to zarówno dziś wspominany komiks jak i "Four Eyes" zostały zawieszone. Lecz Joe Kelly zapewnia, że teraz ma dużo więcej wolnego czasu i wraca do obu swoich tytułów i tym razem nie powtórzy swoich błędów. Kontynuacje obu komiksów wydane zostaną dopiero wtedy, gdy twórcy skończą całe drugie historie, by te mogły ukazywać się bez opóźnień. Prawdopodobnie nastąpi to dopiero w 2015 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz