piątek, 22 sierpnia 2014

O tym jak kontynuacja rodzinnego biznesu może przyprawiać o ból głowy

Komiks "Goners" został zapowiedziany na październik i to długo przed tym, jak Image Comics opublikowało oficjalna listę komiksów, które wyda w miesiącu zaczynającym ostatni kwartał. Za jego stworzenie odpowiada zespół początkujących twórców, którzy jednak dość mocno rozkręcili machinę promocyjną. Jednym z jej efektów jest wywiad, jakiego udzielili serwisowi CBR.
Głównymi bohaterami "Goners" są Zoe oraz Josiah Latimerowie. Są oni dziećmi jednych z najlepszych na świecie pogromców duchów. Chociaż starają się oni żyć w miarę normalnie, dość szybko przekonają się, że nie uda im się uciec od "zawodu" rodziców. Gdy w najbliższym otoczeniu rodzeństwa zaczyna dochodzić do coraz bardziej dziwnych rzeczy staje się jasne, że młodzi są na celowniku całej grupy żadnych zemsty duchów. I prawdopodobnie sami będą musieli sobie z nimi poradzić.

Obaj twórcy podkreślają, że nie mają wielkiego doświadczenia w śledzeniu zjawisk paranormalnych i w gruncie rzeczy nie wierzą w większość z nich. Chcieli jednak zrobić komiks w tej konwencji, który jednocześnie byłby nie do końca na poważnie. "Goners" spełnia te warunki, ponieważ na łamach historii będzie na przemian śmiesznie i strasznie. Komiks ma mieć dość mocno rozbudowaną mitologię stworów, opartą na gromadach stadnych. Niektóre rodzaje przeciwników dwójki głównych bohaterów mają być czyms niespotykanym dotąd w komiksach i ma być to dodatkowy powód, by sięgnąć po "Goners".

Prace nad komiksem trwały już w 2007 roku, lecz Jacob Semanh nie miał wystarczająco dużo czasu, by w pełni poświęcić się "Goners". Gdy wreszcie go znalazł, zaczął poszukiwania rysownika. Jorge'a Coronę poznał podczas jednej z edycji New York Comic Con i od tego czasu często wymieniali maile. Image Comics był ich pierwszym wyborem jeśli chodzi o dom dla ich wspólnego komiksu. Twórcy chwalą wydawnictwo za otwartość okazywaną osobom, które nie mają jeszcze wielkiego dorobku w karierze, lecz chcą wydać coś autorskiego.

Jorge Corona wyróżnia się na tle innych rysowników tym, że ma dość szybkie tempo pracy. Artysta poszczególne strony komiksu rysuje na mniejszym formacie, a następnie wszystko poprawia na komputerze. Korzysta on z wielu programów, a także sam koloruje "Goners", dzięki czemu w miesiąc jest spokojnie w stanie narysować cały zeszyt, okładkę i jeszcze tydzień odpoczywać. Corona dodaje, że design wszystkich stworów wymyslił osobiście, inspirując się między innymi "Hellboy'em" z Dark Horse.

Przypominam, że pierwszy numer "Goners" w październiku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz