czwartek, 14 sierpnia 2014

Joshua Williamson zaprasza Briana Bendisa do "Nailbiter"

W siódmym numerze serii "Nailbiter" pojawi się specjalny gość. Będzie nim Brian Michael Bendis. Lecz nie ekscytujcie się zbytnio - znany i popularny scenarzysta nie napisze skryptu do wspomnianego numeru, ale będzie bohaterem komiksu. Stało się to powodem, dla którego Joshua Williamson udzielił wywiadu serwisowi CBR, gdzie zdradził, że... to wcale nie był jego pomysł. Zresztą sprawdźcie sami i uważajcie na SPOILERY!
Końcówka trzeciego numeru "Nailbiter" ujawniła kolejną zaskakującą tajemnicę miasteczka Buckaroo. Jest nim ukryty cmentarz, na którym pochowani mają zostać wszyscy seryjni mordercy, jacy przyszli na świat w tym miejscu. Williamson zapewnia, że cały czwarty numer serii osadzony będzie właśnie w tym miejscu, a czytelnicy poznają kolejne szczegóły z życia Warrena. Scenarzysta przy okazji dodał, że jest szczerze zaskoczony tym, że czytelnicy sympatyzują z tą postacią, pomimo tego iż jest brutalnym, seryjnym mordercą. Twórca zdradził, że postać tą i jej zachowania oparł na Jokerze w wykonaniu Jacka Nicholsona z pierwszego "Batmana" Tima Burtona.

W siódmym numerze "Nailbiter" w Buckaroo pojawi się scenarzysta komiksowy, który robi research do nowego projektu. Będzie nim Brian Michael Bendis, a Joshua Williamson tłumaczy, że chciał by był to właśnie ten scenarzysta, ponieważ bardzo lubi jego "Powers". Co ma wspólnego jedno z drugim? Otóż Bendis na łamach tego komiksu umieścił w jednym z numerów Warrena Ellisa. Williamson bardzo chciał zrobić coś podobnego w "Nailbiter" i poprosił mailowo Bendisa o zgodę na wykorzystanie jego postaci. Ku swojemu zdziwieniu, już po kilku minutach scenarzysta odpisał i się zgodził.

Williamson zdradza, że Bendis nie ingerował w jego scenariusz, chociaż ten wysyłał mu wszystkie szczegóły dotyczące jego udziału w "Nailbiter". Żaden dialog i żadna scena nie wymagały poprawek, a scenarzysta zdradza, że Bendis podczas swojego krótkiego pobytu w Buckaroo odegra dość istotną rolę, ponieważ odkryje kolejną z tajemnic miasteczka. Williamson nie planuje wprowadzać postaci scenarzysty na stałe i pojawi się on tylko we wspomnianym, siódmym numerze "Nailbiter".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz