środa, 27 sierpnia 2014

Ogłoszono kontynuację "Genius"

Czasami nie lubię dopisywania zbędnych ideologii, ale w tym przypadku jestem skłonny uwierzyć w to, co czytam. Kilka tygodni temu pisałem już o wydawanej co tydzień przez Top Cow miniserii "Genius". Niespodziewanie, wydanie historii walki czarnoskórej dziewczyny z siłami policyjnymi zbiegło się w czasie z wydarzeniami z miasteczka Ferguson i zaowocowało nieco większą sprzedażą komiksu niż początkowo sądzono. To przekonało Marca Bernardina oraz Adama Freemana i dosłownie wczoraj ogłosili oni kontynuację komiksu, a także zdradzili pierwsze szczegóły na jego temat.
Kontynuacja "Genius" także ukaże się w formie miniserii, lecz nie wiadomo, czy ponownie wydawana będzie w trybie cotygodniowym. Głównym założeniem twórców jest pokazanie szerszego świata, ponieważ dotąd ograniczyli się właściwie tylko do ulic Nowego Jorku. Tymczasem działania głównej bohaterki odbiją się szerszym echem w Stanach i przyniosą nieoczekiwane wydarzenia.

Co ciekawe, będą one nieoczekiwane także i dla samych twórców, ponieważ na chwilę obecną mają tylko wstępny zarys fabuły kontynuacji "Genius" i nie mogą zdradzić więcej na jej temat. Twórcy odnieśli się za to do medialnego szumu, który pojawił się wokół ich komiksu. Stwierdzili oni bowiem, że nad miniserią pracowali łącznie niemal siedem lat i nikt nie mógł przewidzieć, że gdy zdecydują się go wreszcie opublikować, w miasteczku Ferguson dojdzie do opisywanych na całym świecie wydarzeń. Nie ukrywają oni, że pomogło im to sprzedać nieco więcej egzemplarzy komiksu niż początkowo myśleli, lecz wszystko jest dziełem przypadku. Bernardin podkreślił, że data wydania "Genius" była znana już w czerwcu.

Kontynuacja miniserii jeszcze mocniej ma kłaść nacisk na kwestię płci i rasy. W obecnie publikowanym komiksie wiele postaci szydzi wręcz z Destiny, ponieważ jest czarnoskórą kobietą. Wygląd dziewczyny nie jest przypadkowy, ponieważ twórcy od samego początku planowali uczynić z głównego bohatera ich komiksu właśnie kogoś takiego i nie pozostawić tego bez wpływu na fabułę.

Ostatnie numery "Genius" trafiły dziś do sklepów na terenie USA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz