niedziela, 3 sierpnia 2014

SDCC 2014: Amy Reeder o "Rocket Girl" i całej swojej karierze

Coroczny San Diego Comic Con to nie tylko okazja do spotkania swoich ulubionych twórców na oficjalnych panelach. Amy Reeder, współscenarzystka oraz rysowniczka ciepło przyjętej serii "Rocket Girl", przyłapana została na jednym z korytarzy i z chęcią poświęciła nieco swojego czasu na rozmowę z serwisem Comic Alliance, gdzie zdradziła sporo ciekawostek na temat swojej obecnie tworzonej serii.
Reeder znana jest z tego, że pracowała dla całej gamy wydawców komiksowych. Jej ilustracje można znaleźć zarówno w ofercie DC Comics jak i malutkiego Tokyopop. Twórczyni bardzo lubiła swoją pracę, a pokochała ją w momencie pracy nad "Rocket Girl" dla Image Comics. Kobieta poleca wszystkim komiksowym twórcom chociaż raz spróbować jak smakuje swoboda oferowana w standardzie przez to wydawnictwo.

Pomysł na "Rocket Girl" wziął się z czystego przypadku. Reeder oraz Brandon Montclare szukali pomysłu na kolejny wspólny projekt, lecz nic nie przychodziło im do głowy. Według rysowniczki, jej towarzysz w końcu powiedział zdanie "teraz jedyne co potrafię wymyślić to jakiś odlotowy tytuł, jak na przykład Rocket Girl". Gdy Reeder to usłyszała, praktycznie od razu zaczęła kiełkować jej w głowie idea, która po kilku miesiącach przerodziła się w pełnoprawny komiks. To nie był jednak koniec kłopotów, ponieważ na wydanie "Rocket Girl" potrzebne były pieniądze. Te na szczęście znalazły się dzięki zbiórce na portalu crowdfundingowym Kickstarter.

Reeder potrafi bezbłędnie odnaleźć się w różnych komiksach. Na swoim koncie ma już ona tytuły fantasy czy syperhero, a obecnie świetnie odnajduje się w konwencji science-fiction. Rysowniczka uważa, że to dzięki konkretnym scenarzystom z którymi lubi pracować, ponieważ ci wiedzą jak do niej dotrzeć i zachęcić do bardziej wytężonej pracy. Jako największe źródło swojej inspiracji, artystka podaje prace Rossa Campbella, który obecnie tworzy różne projekty dla IDW.

"Rocket Girl" powstało dzięki zbiórce na Kickstarterze. Reeder przyznaje, że korzystała już wcześniej z tego typu pozyskiwania środków, lecz odzew na wydawany obecnie przez Image komiks był zaskakująco duży. Dzięki temu artystka ma jeszcze więcej siły i zaparcia dla tworzenia kolejnych numerów. Nie wiadomo jednak jeszcze na ile zeszytów rozplanowano "Rocket Girl".

Reeder została zapytana o to, jakie komiksy obecnie czyta. Twórczyni wymieniła cztery tytuły: "Saga", "Flash Gordon" (Dynamite), "Ms.Marvel" oraz "Ghost Rider" (oba naturalnie z Marvela), chociaż dodała że jest tego znacznie więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz