czwartek, 12 marca 2015

Jordan i Moore o finałowej odsłonie przygód Luthera Strode

Już dawno żadna pozycja z Image nie była wypatrywana z tak dużą niecierpliwością. Trzecia i zarazem ostatnia już miniseria z przygodami Luthera Strode rozpocznie się w kwietniu, a Justin Jordan oraz Tradd Moore, dla których stworzenie tej postaci okazało się trampoliną do współpracy z Marvelem i DC, zręcznie podgrzewając atmosferę, udzielając wywiadów i podając kolejne informacje na temat komiksu.
"The Legacy of Luther Strode" opowiadać ma o ostatecznym starciu tytułowego bohatera z tajemniczym Cainem. Luther i jego towarzyszka Petra przy okazji będą musieli martwić się ogromną ilością policji, która wszystkie swoje siły przeznaczyła na to, by ich złapać. Twórcy podkreślają, że o ile pierwsza miniseria była czymś na kształt horroru, drugą można było nazwać kryminałem, to ostatnia odsłona trylogii to już sensacyjniak w pełnym tego słowa znaczeniu. Tradd Moore dodał przy okazji, że najnowszy tytuł spokojnie można czytać bez znajomości poprzednich.

Obaj twórcy mocno zastanawiali się nad tym, czy na pewno chcą zakończyć istnienie tytułu, który przyniósł im spory rozgłos. Uznali jednak, że komiks ten zasługuje na to, by nie być ciągniętym na siłę, a dodatkowo zdradzili, że ich początkowy plan zamykał się w dwóch rozdziałach. Z perspektywy czasu, obaj oceniają że dzięki cyklowi znacząco rozwinęli się jako twórcy komiksów. Naturalnie, już planują kolejny wspólny projekt, lecz na razie za wcześnie na podawanie szczegółów.

"The Legacy of Luther Strode" mocno skupi się na Petrze, która znacząco ewoluowała na łamach komiksu - od pyskatej choć pozornie bezbronnej kobiety, aż do pełnoprawnej partnerki Luthera. W najnowszej miniserii pojawią się nowe informacje na jej temat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz