wtorek, 17 marca 2015

Ales Kot opowiada o "The Surface"

Świat każdego dnia staje się dla nas coraz mniejszy. Najnowsze technologie sprawiają, że kilka sekund zajmuje nam wirtualne "znalezienie" się po drugiej stronie globu. Co jednak stanie się w momencie, gdy ta globalizacja doprowadzi do nastania zupełnie nowego porządku na świecie? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Ales Kot na łamach swojej nowej serii, o której wspomniał kilka słów w wywiadzie dla serwisu CBR.
"The Surface" opowiadać będzie o trzech hakerach, którzy tęsknią za światem jaki znamy obecnie i podejmują się zadania, który finalnie może przywrócić stary porządek. Oczywiście od samego początku wpadają w ogromne kłopoty.

Ales Kot podkreśla, że akcja komiksu nie jest osadzona w żadnym konkretnym przedziale czasowym, a i sposób przedstawienia alternatywnej przyszłości jest taki, by czytelnik zastanawiał się nad tym, czy aby na pewno misja głównych bohaterów ma jakiś sens. Nie ujrzymy bowiem miejsca, w którym żyje się jakoś szczególnie źle. Mało tego, pod wieloma względami będzie to lepsze miejsce do życia, niż na przykład czasy obecne. 

Główni bohaterowie "The Surface" to młodzi hakerzy, którzy poszukują mitycznego miejsca, którego nazwę widzimy w tytule komiksu. Pomimo młodego wieku, są bardzo świadomymi i niepokornymi obywatelami. Relacje pomiędzy nimi będą motorem napędowym komiksu.

Langdon Foss nie był początkowo typowany na rysownika "The Surface", a i sam komiks miał trafić do oferty Oni Press. Wtedy nic z tego nie wyszło ale Kot, który pracował nad tym komiksem od 2010 roku wiedział, że chciałby go w końcu opublikować. Sukces "Zero" otworzył na to szansę, a Foss okazał się idealnym kandydatem. Nie tylko mocno zmienił początkowe pomysły scenarzysty, ale także sprawił, że ten obecnie ma znacznie większą frajdę z pisania kolejnych scenariuszy. Obecnie powstał już skrypt do czwartego zeszytu, a cały pierwszy story-arc nie powinien mieć żadnych opóźnień. Kot nie podaje także planowanej liczby numerów "The Surface", ponieważ sam nie ma pojęcia jak długo będzie jeszcze pracować nad tą serią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz