piątek, 27 marca 2015

Terry Dodson krótko o "Red One"

Artysta Terry Dodson udzielił wywiadu serwisowi Bleeding Cool. Rozmowa reklamowana jako poświęcona komiksowi "Red One" z wydawnictwa Image bardzo szybko zmieniła się niestety w długi ciąg zachwytów nad seriami "Star Wars" od Marvela, przez co o nadchodzącym komiksie ze scenariuszem Xaviera Dorisona - pana, który niedługo zajmie się scenariuszami do "Thorgala" - dowiedzieliśmy się bardzo niewiele.
"Red One" to całkowicie pomysł wspomnianego przed chwilą Xaviera Dorisona. Komiks opowiadać ma o sowieckiej pani szpieg, która zostaje przerzucona do USA. Tam rozpoczyna działalność jako... oficjalna superbohaterka, której podstawową misją jest nie ratowanie ludzi, ale zakrzewienie wśród Amerykanów Radzieckich ideologii i przedstawianie ich jako coś dobrego. Vera Yelnikov dopiero na miejscu dowiaduje się, że nawet najlepszy trening nie mógł przygotować ją na to, co spotka ją na ulicach Nowego Jorku i innych miast USA.

Seria jeszcze się nie ukazała, a już zdążyła się opóźnić. Dorison i Dodson pracują nad nią od 2011, pierwsza data premiery ustalona została na początek 2013, lecz wtedy pewne finansowe zawirowania sprawiły, iż termin nie mógł zostać dotrzymany.

"Red One" planowane jest jako seria ongoing, lecz Dodson już teraz zapowiada, że drugi story-arc pojawi się najwcześniej w przyszłym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz