niedziela, 1 marca 2015

"Battle Chasers" powraca! Tylko gdzie, jak i kiedy?

Czasami cierpliwość popłaca, o ile fani wciąż pamiętają. Po zaledwie czternastu latach zawieszenia w próżni, "Battle Chasers" - wydany także i w Polsce autorski komiks Joe Madureiry - doczeka się swojej kontynuacji w formie komiksu oraz gry komputerowej. Tyle wiadomo na pewno, reszta jest już niezbyt jasna.
Przy pomnę może, że "Battle Chasers" ukazywało się w latach 1998-2001 w barwach Image Comics i chociaż seria ta była radosną i bezmyślną rąbanką spod znaku magii i miecza, doczekała się sporej ilości czytelników. Komiks dotarł nawet do Polski, a jego publikacją zajęło się nieistniejące już wydawnictwo Mandragora. Co ciekawe, w ciągu wymienionych czterech lat w USA udało się opublikować zeszyty #0-9, a następnie słuch po komiksie zaginął. Aż do teraz. 
 
Joe Madureira zapowiedział, iż marka powróci pod postacią komiksu (składającego się z trzyczęściowych historii) i gry komputerowej (podobnej w pewnych aspektach do "Darksiders"). Na potrzeby tego projektu założył własną firmę, która nazywa się Airship Syndicate.Jednakże w zapowiedzi tej trudno doszukać się konkretów. Nie wiadomo bowiem kto wyda powstający komiks, które studio zrealizuje grę, na jakich pojawi się platformach (pojawiły się sprzeczne doniesienia), kiedy doczekamy się premiery obu produkcji ani nawet jak Madureira ma zamiar sfinansować swoje plany? Ponoć wszystkiego dowiemy się w najbliższych tygodniach.
 
Jeśli dotrę do informacji o tym, gdzie publikowana będzie kontynuacja "Battle Chasers", z pewnością napiszę o tym na blogu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz