wtorek, 10 marca 2015

Twórcy o premierowym zeszycie "Big Man Plans"

Eric Powell to twórca znany przede wszystkim ze swojej autorskiej serii dla Dark Horse - "The Goon". Już jutro zadebiutuje w barwach Image Comics, gdy na półkach sklepowych pojawi się pierwszy numer miniserii "Big Man Plans". Z tej okazji on i Tim Wiesch udzielili wywiadu serwisowi CBR, gdzie zdradzili nieco więcej szczegółów na temat tego tytułu.
"Big Man Plans" zrodziło się z dowcipu, lecz z czasem zrodziła się z tego całkowicie poważna historia. Jej głównym bohaterem jest tytułowy Big Man - karzeł, który całe życie cierpi z powodu wiecznych obraz oraz notorycznie jest wyśmiewany. W końcu coś w nim pęka i postanawia rozprawić się z wszystkimi osobami, które krzywdziły go przez wszystkie te lata.

Komiks ten jest brutalną, krwawą historią o zemście, która utrzymana została w konwencji możliwie jak najbardziej realistycznej. To właśnie odróżniać ma ten komiks od wspomnianego już "The Goon", który to Powell określił jako baśń dla dorosłych. "Big Man Plans" zapowiedziano jako czteroczęściową miniserię i obaj twórcy zdecydowanie odrzucają zarzuty, że komiks okaże się zbyt krótki. Powell uważa, że w jednym zeszycie można spokojnie zmieścić tyle treści, by nie trzeba było ciągnąć danej historii w nieskończoność.  To właśnie przyświecało twórcom - stworzyć jedną, zwięzłą i dobrą historię.

Na koniec twórcy zażartowali mówiąc, że wybrali dlatego Image Comics, ponieważ marzy im się crossover z serią "Spawn".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz