piątek, 7 listopada 2014

Zapowiedź Image Expo 2015

Dokładnie ósmego stycznia przyszłego roku rozpocznie się kolejna, piąta już edycja Image Expo - z mojego punktu widzenia zdecydowanie najważniejszej imprezy komiksowej roku. Być może przypadkowo, ale już podczas podawania wstępnej listy gości pojawił się pewien spoiler co do tego, czego możemy się spodziewać.
Otóż na razie lista zaproszonych twórców nie jest zbyt długa, ponieważ ogranicza się do Briana K. Vaughana, Jeffa Lemire, Scotta Snydera oraz Marjorie Liu. Jak szybko zauważyć, ta ostatnia trochę nie pasuje do podanego zestawu, ponieważ nie tworzy obecnie żadnego komiksu dla wydawnictwa Image, więc możemy spodziewać się zapowiedzi przynajmniej jednego jej dzieła. Można zatem uznać, pierwsza zapowiedź padła już w listopadzie :)

Żeby nie było tak kolorowo. Na Image Expo na pewno padnie mnóstwo dużych ogłoszeń. Pomijając już fatalne wystąpienia Erica Stephensona, który uparcie robi z Image zbawców rynku komiksowego i jego jedyną nadzieję, warto wspomnieć jeszcze o jednej rzeczy. Zwróćcie uwagę na to, ile z tegorocznych zapowiedzi wciąż nie udało się opublikować i nawet nie widać ich w zapowiedziach. Czy i tym razem będzie podobnie? Przekonamy się... mniej więcej za rok :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz