piątek, 14 listopada 2014

Kolejny autorski projekt Stjepana Sejica

Stjepan Sejic nie uznaje w promowaniu własnego nazwiska dzięki wydawnictwu Image. Mocno związany ze studiem Top Cow Chorwat nie tylko dzielnie i terminowo (z wyjątkiem w postaci "Ravine") rysuje kolejne komiksy, ale także sam bierze się za reżyserie. W grudniu otrzymamy szansę zapoznać się z kolejną jego pracą, którym będzie dość oryginalnie zapowiadające się "Sunstone".
Komiks ten opowiadać ma os komplikowanej i pełnej pasji relacji między dwiema kobietami. Sam Sejic określił komiks jako połączenie historii erotycznej z komedią romantyczną, co samo w sobie brzmi niekonwencjonalnie. Paradoksalnie, pomysł na "Sunstone" sprawił, że Stjepan Sejic nie porzucił rysowania komiksów kilka lat temu. Przynajmniej tak twierdzi sam artysta, który w wywiadzie przyznaje, że czuł wypalenie. Wtedy tez pojawiła się propozycja, by narysował dla jednego z Europejskich wydawnictw komiks dla dorosłych. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale w głowie pojawił sie niewykorzystany pomysł. Z czasem, gdy pozycja Sejica w Top Cow stała się niepodważalna na tyle, by pozwolono mu samodzielnie pisać scenariusze, projekt "Sunstone" powrócił na tapetę.

Co ciekawe, "Sunstone" osadzone jest w dokładnie tym samym uniwersum co webkomiks autorstwa Lindy Sejic, który możecie znaleźć TUTAJ.

Fabuła komiksu skupi się na dwóch kobietach. Ally i Lisa łączy skomplikowana relacja, która wykracza poza tradycyjne znaczenie pojęcia przyjaźni. W "Sunstone" pojawi się wiele wątków, które Sejic musiał zbadać zanim zaczął pracę nad komiksem. Artysta potwierdza, że poznał bardzo dziwną odmianę LARP-a, polegającego na poznawaniu swoich seksualnych zachcianek i wątek ten zostanie poruszony w komiksie.

"Sunstone" początkowo ukazywało się jako webcomics. Na potrzeby wydania papierowego Sejic przebudował mocno układ stron i dorysował sporo nowych kadrów.

Komiks ukaże się w Wigilię, lecz nie jestem pewien czy byłby to dla kogoś dobry prezent :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz