wtorek, 25 listopada 2014

Vaughan opowiada o "Sadze"

Jakiś czas temu premierę miał 24 zeszyt regularnej serii "Saga", który kończył czwarty story-arc. Teraz seria udała się na kilkumiesięczny urlop, dzięki czemu zapracowany Brian K. Vaughan znalazł trochę czasu na rozmowę z serwisem CBR. I miał o czym, ponieważ tworzony przez niego komiks ostatnio znów jest na ustach wszystkich i to z wielu powodów.
Vaughan powtórzył po raz kolejny, że spodziewał się iż "Saga" padnie po kilku numerach. Tymczasem niedawno na sklepowych półkach znalazł się pierwsze wydanie Deluxe HC, zbierający 18 zeszytów komiksu. Z tej okazji scenarzysta chciał publicznie podziękować Ericowi Stephensonowi oraz Robertowi Kirkmanowi, którzy bardzo mocno zabiegali o to, by wbrew obawom Vaughana komiks ukazał się pod szyldem Image Comics. Jednocześnie dodał, że wydanie Deluxe HC nie będzie mieć dodruków, więc jeśli czytelnicy chcą je nabyć, powinni zrobić to czym prędzej.

W twardookładowym wydaniu Deluxe twórcy przedstawili cały proces powstawania każdego numeru serii "Saga". Pada tam stwierdzenie, że Vaughan uwielbia oglądać wstępne szkice Fiony Staples. Dziennikarz CBR-u zaproponował, by w takim razie opublikowali zbiór prac artystki. Scenarzysta uznał, że jest to ciekawy pomysł, ale raczej nie doczeka się realizacji.

Ostatnie kontrowersje dotyczące komiksu dotyczyły okładki wydania Deluxe HC, na którym widzimy małą Hazel karmioną piersią. Vaughan potwierdził, że nawet Eric Stephenson nie był pewien, czy taki cover będzie sprzyjać sprzedaży komiksu. Ostatecznie jednak stwierdził, że autorzy "Sagi" zrobią co chcą i jak się okazuje, pomimo głosów sprzeciwu w Internecie, twórcy nie otrzymują informacji o bojkocie czytelników. Deluxe HC sprzedaje się dobrze.

W nowym story-arcu Brian K. Vaughan poświęci nieco więcej miejsca konfliktowi pomiędzy Landfall, Wreath i Królestwem Robotów. Oprócz tego kontynuować będzie wątki, z którymi zostawił nas na końcu 24 numeru serii - celowo nie zdradzam o czym one były. Ujawniono przy okazji wygląd okładki "Saga #25", którą możecie obejrzeć TUTAJ.

Na koniec rozmowy Vaughan potwierdził, że wraz ze Staples wiedzą jak wygląda Hazel-narratorka komiksu i ile ma lat, lecz mają nadzieję nie zdradzić tego zbyt szybko czytelnikowi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz