czwartek, 27 listopada 2014

"Thief of Thieves" - czy seria będzie kontynuowana?

Przyznaję szczerze - byłem jeszcze do niedawna przekonany, że 25 numer "Thief of Thieves" jest jednocześnie ostatnią odsłoną serii, chociaż go jeszcze nie czytałem. W zapowiedziach Image próżno szukać kolejnych zeszytów, on sam sprzedawał się dość kiepsko, a dodatkowo #25 miał stanowić domknięcie wątków z wszystkich dotychczasowych numerów. Tymczasem Shawn Martinbrought udzielił wywiadu, z którego wynika że "Thief of Thieves" wkrótce powróci.
Wszystko z powodu zdania, które pojawia się na samym początku rozmowy z serwisem CBR, gdzie Martinbrought stwierdza, że praca nad dotychczasowymi numerami "Thief of Thieves" była dla niego dobrą zabawą i cieszy się, że nadal tak będzie.

Artysta stwierdził, że coraz częściej wyśmiewany przez czytelników "pokój twórców" wymyślony przez Roberta Kirkmana w dużej mierze sprawił, że "Thief of Thieves" doczekał się aż 25 numerów. Martinbrought stwierdził, że było to dla niego bardzo pouczające doświadczenie. Jako przykład skuteczności tej metody, przypomina on o tym, że końcowe sceny runu Jamesa Asmusa, które de facto wymyślił Andy Diggle. O tym scenarzyście artysta powiedział nieco więcej. Otóż współpracował on z nim też przy dwóch numerach "The Losers" dla DC Vertigo, lecz dopiero przy tytule tworzonym dla Image Comics znacznie lepiej go poznał. Martinbrought żałuje, że Diggle nie jest mocniej obecny w komiksach. Artysta uważa, że twórca ten jest jednym z najbardziej utalentowanych scenarzystów w USA i zdecydowanie powinien częściej stawiać na dobre historie kryminalne.

Kolejne słowa rysownika ponownie świadczą o tym, że "Thief of Thieves" będzie się nadal ukazywać. Otóż zapytany o plany na przyszłość powiedział, że rysowanie tej serii zajmuje mu mnóstwo czasu, ale równolegle pracuje on nad "The Ren" dla wydawnictwa First Second, które miało ukazać się w 2015 roku, lecz termin ten jest niemal niemożliwy do spełnienia. Martinbrought obiecał, że dołoży wszelkich starań, by pozycja ta pojawiła się jak najprędzej.

Jak więc sami widzicie, można spodziewać się kolejnych numerów "Thief of Thieves". Niestety słowa rysownika to jedyne, co o tym świadczy. Jeśli pojawią się jakieś konkretne fakty, na pewno Was o tym poinformuję.

1 komentarz:

  1. Jeżeli ostatni numer ma być zakończeniem to jest kiepskim zakończeniem ;)

    To dalej dobra seria, ostatni numer też był dobry, po prostu jako koniec musiałbym zacząć zupełnie inaczej o nim myśleć. Poza tym wątpie żeby zamkneli tytuł skoro powstaje adaptacja.

    OdpowiedzUsuń