poniedziałek, 17 listopada 2014

Nowa seria Marka Millara zapowiedziana

W marcu w ofercie Image Comics pojawi się kolejny autorski projekt Marka Millara, który tym razem połączy siły z Seanem Murphym, by stworzyć "Chrononauts". Złośliwi, w tym też ja, uważają że debiutancki numer tego komiksu ukaże się prędzej od "Jupiter's Legacy #5", które właśnie zostało przełożone na 7 stycznia przyszłego roku.
"Chrononauts" ma opowiadać o dwójce dobrych kumpli, którzy podróżują w czasie dzięki specjalnym maszynom oraz niemniej skomplikowanym strojom. Pojawiają się oni w różnych okresach historii i starają się w żaden sposób nie ingerować w wydarzenia. Są oni bardzo popularni i wydaje się, że nic nie może zniszczyć sielanki, jaką jest ich życie. To oczywiście nie okaże się prawdą, ponieważ z czasem natrafią oni na spore kłopoty.

Rysownikiem "Chrononauts" został Sean Murphy. Mark Millar przyznaje, że bardzo długo zabiegał o możliwość współpracy z tym rysownikiem i dopiero gdy wygasł jego kontrakt z DC, możliwość wspólnego stworzenia komiksu nabrała bardzo realnych szans.Scenarzysta podkreśla, że "Chrononauts" jest tytułem osadzonym w świecie z bardzo rozbudowaną technologią i Murphy jest artystą wręcz stworzonym do rysowania skomplikowanych urządzeń. Millar uważa, że kilka stron które już otrzymał od artysty przerosły jego najśmielsze oczekiwania.

Na 2015 rok Mark Millar planuje kilka nowych projektów oprócz "Chrononauts". Wilfredo Torres kończy rysować pierwszy zeszyt prequelu "Jupiter's Legacy" (czyżby i on miał ukazać się wcześniej od #5 głownej miniserii?). Oprócz tego wiemy już, że jeden z przyszłych projektów Millara zilustruje Bryan Hitch, a oprócz tego przyszły rok przyniesie prawdopodobnie jeszcze dwa komiksy tego scenarzysty. Naturalnie, wszystkie one ukażą się w barwach Image.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz