piątek, 14 listopada 2014

Keatinge i Del Duca w rozmowie o "Shutter"

Nie ukrywam, że seria "Shutter" zupełnie nie przypadła mi do gustu i szybko porzuciłem czytanie jej. Faktem jest, że zdobyła sobie ona na tyle duże grono odbiorców, by bardzo szybko ogłosić rozpoczęcie prac nad drugim story-arciem. Data jego premiery zbliża się nieuchronnie i dlatego Joe Keatinge oraz Leila Del Duca udzielili wywiadu serwisowi Comics Alliance. Co ciekawsze informacje znajdziecie w dalszej części posta.
Pomysł na "Shutter" kiełkował w głowie Joe Keatinge'a od kilku lat. Początkowo jednak chciał on utrzymać komiks w bardziej realistycznej konwencji. Dopiero moment, w którym dołączyła do niego Del Duca zmienił kompletnie te założenia. Rysowniczka przekonała twórcę, że jeżeli przerobi swoje skrypty i umieści akcję komiksu w naprawdę niesamowitych miejscach, całość zostanie znacznie lepiej odebrana. Keatinge skorzystał z rady. Obecnie, ukazało się sześć numerów "Shutter" i powstały scenariusze do kolejnych dziesięciu, a twórca nie wyobraża sobie, aby komiks mógł wyglądać inaczej.

Duża część czytelników zastanawia się nad tym, dlaczego komiks "Shutter" nosi właśnie taki tytuł, skoro nie odnosi się on do niczego zawartego w fabule. Keatinge obiecuje, że nie jest to przypadkowa nazwa serii i z czasem wszystko się wyjaśni.

Od trzeciego numeru serii, w "Shutter" zaczęły pojawiać się pozornie niezwiązane z głównym wątkiem retrospekcje, które z czasem nabierały dużego znaczenia. Twórcy chcą dalej podążać tą drogą i w kolejnych zeszytach na pewno pojawią się kolejne. Del Duca podkreśla, że czytelnicy powinni zwrócić baczną uwagę na ósmy numer serii, a cały drugi story-arc mocniej skupi się na tym, że główna bohaterka serii "Shutter" z zawodu jest fotografem. Naturalnie nie oznacza to, że twórcy zrezygnują ze stawiania jej w obliczu wielkich, nadnaturalnych zagrożeń.

Od jakiegoś czasu Keatinge oraz Del Duca mieszkają w jednym mieście, co pomaga im w zawodowych kontaktach. Dlatego też "Shutter" nie powinno łapać opóźnień, a przynajmniej nie takich, które spowodowane były niedostatecznym kontaktem między tą dwójką.

Na sam koniec wywiadu Keatinge potwierdził, że pracuje nad dwoma niezatytułowanymi jeszcze projektami dla Image Comics.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz