środa, 15 lipca 2015

Image Expo: Joe Keatinge tworzy komiks o wrestlerach i inne niedługie informacje

Nadrabiania wieści z Image Expo ciąg dalszy. Dziś biorę na tapetę trzy newsy, które nie doczekały się jak dotąd znacznego rozwinięcia, przynajmniej na stronach które odwiedzam ;) Wrzucam je wiec zbiorczo, zaś następne będą już pisane "normalnie".
Na pierwszy ogień idzie "Ringside" autorstwa Joe Keatinge'a oraz debiutanta Nicka Barbera, którego scenarzysta odkrył za pośrednictwem Internetu. Według wcześniejszych zapowiedzi, komiks ma opowiadać o kulisach wrestlerskich gal, które każdego tygodnia przyciągają tysiące fanów na trybuny i miliony przez telewizory. Ma być to opowieść mroczna i smutna, nie oparta na faktach lecz gorąco wspierana przez dobrego znajomego scenarzysty - byłego wrestlera Micka Foley'a. 

Logo serii stworzył Brandon Graham.
---------------------------------------------------------------------------------
Mark Millar już jakiś czas temu przebąkiwał nieśmiało o swoim kolejnym projekcie dla Image, który nosić miał tytuł "Huck". Nie było jednak wiadomo kto go zilustruje. Przynajmniej do niedawnej odsłony Image Expo, gdzie zaprezentowany został taki oto teaser:
Rafael Albuquerque to rysownik znany chociażby z ilustracji do "Amerykańskiego Wampira" od DC Vertigo, publikowanego obecnie w naszym kraju przez wydawnictwo Egmont (polecam!).

"Huck" opowiadać ma o małomiasteczkowym chłopaku, który wchodzi w posiadanie nadludzkich mocy i stara się je wykorzystywać dla dobra swojej małej społeczności. Z czasem jednak jego dobroć staje się dla niego samego sporym kłopotem.
---------------------------------------------------------------------------------
Na deser krótka zapowiedź noweli graficznej "Virgil". Historia zrodziła się w głowie Steve'a Orlando niedługo po obejrzeniu filmu "Django". Zastanowił się on co by było, gdyby Quentin Tarantino poszedł na całość i z głównego bohatera zrobił geja. "Virgil" skupić ma się właśnie na homoseksualiście pracującym dla policji na Jamajce. W pewnym momencie zostaje on oskarżony o rzeczy których nie zrobił i zmuszony jest uciekać przez całą wyspę oraz walczyć o swoje życie. Premiera komiksu w październiku.
---------------------------------------------------------------------------------
Żródła: KLIK, KLIK, KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz