sobota, 18 lipca 2015

Image Expo: Greg Rucka przedstawia kolejną kobiecą bohaterkę

Dla mnie jedną z najciekawszych informacji z tegorocznego Image Expo był ogłoszony przez Grega Ruckę start nowej serii o tytule "Black Magick". Wraz z rysowniczką Nicolą Scott osobiście pojawili się na imprezie i zdradzili kilka szczegółów na temat kolejnego komiksu tego scenarzysty, w którym główną bohaterką jest kobieta.
Według zapowiedzi scenarzysty "Black Magick" planowane jest od 2009 roku, zaś udział artystki potwierdzony został 12 miesięcy później. Podobno Robert Kirkman mocno zabiegał o to, by seria ta ukazywała się w barwach Image, lecz sam Rucka postanowił, że najpierw wybada grunt wydając bardzo udanego "Lazarusa".

Jak udało się wywnioskować z oszczędnych dość słów scenarzysty, "Black Magick" ma być miksem historii detektywistycznej z elementami nadnaturalnymi. Całość utrzymana ma być w klimacie "Criminala" i to nie tylko w kwestii prowadzenia narracji. Komiks ukaże się także w wersji magazynowej, a sam Rucka powiedział na ten temat tylko: "gdy Ed Brubaker wpada na dobry pomysł, wypada mi tylko go ukraść".

Według założeń, "Black Magick" ma składać się łącznie z około 30 numerów wydawanych w tempie 9-10 rocznie. Pierwszy z nich pojawi się w ofercie Image już w październiku.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz