piątek, 24 lipca 2015

SDCC 2015: Twórcy o dalszych losach "Li'l Depressed Boy"

Image Comics Journal założyłem niespełna dwa lata temu i ten komiks był już wtedy obecny w ofercie wydawnictwa, którym się zajmuję. Dopiero jednak dziś pierwszy raz coś o nim napiszę i nieco źle się z tym czuję, ponieważ uważam iż jest to jedna z ciekawszych serii w ofercie Image, a już na pewno jedna z najbardziej niedocenianych. O jakim tytule piszę? O "Li'l Depressed Boy", którego autorzy opowiedzieli nieco na ostatnim SDCC.
Jeśli nie kojarzycie tego tytułu, to już wyjaśniam. Opowiada on o chłopcu żyjącym w miarę normalnie. Ma on pracę, przyjaciół oraz dziewczynę. Ma także głęboką depresję i jest to główny powód tego, że widzimy go jako niczym nie wyróżniającą się kukłę. "Li'l Depressed Boy" nie obfituje w akcję, ale jest to komiks tak niesamowicie poruszający oraz bliski realizmowi, że trudno jest mi się od niego oderwać.

Podczas tegorocznego SDCC na miejscu stawili się zarówno Shaun Strouble jak i Sina Grace. Opowiedzieli oni kilka ciekawostek na temat serii. Chyba najciekawszą z nich jest to, że "Li'l Depressed Boy" to tak naprawdę biograficzna historia scenarzysty, który przez długie lata zmagał się z depresją i teraz chce opowiedzieć o tym innym.

Proces powstawania kolejnych zeszytów jest dość nietypowy. Na samym początku scenarzysta kontaktuje się z rysownikiem i opowiada mu co chce umieścić. Następuje burza mózgów i dopiero po niej powstaje konkretny scenariusz, który ilustruje Sina Grace. Tak na przykład powstał pomysł, aby tytułowy bohater "Li'l Depressed Boy" posiadał kota.

Komiks niejako promuje mało znane kapele muzyczne, umieszczając ich krótkie występy, Ten trend będzie kontynuowany w kolejnych zeszytach. Twórcy mają już ustaloną formę zakończenia serii, lecz jeszcze nie wiedzą jak długo zajmie im dojście do tego momentu.

Źródło: Bleeding Cool

2 komentarze:

  1. Sina Grace to facet.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście że tak. Znowu się pomyliłem, tak jak często robię to płcią z Andrei Sorrentino. Dzięki za podpowiedź :)

      Usuń