wtorek, 28 lipca 2015

Kolejna nowa seria od Top Cow. Zgadniecie kto jest jej scenarzystą?

Na niedawny SDCC studio Top Cow ogłosiło, iż w listopadzie w ich ofercie pojawi się nowa seria, która jako pierwsza ma próbować wypełnić lukę po zakończeniu publikacji "Witchblade". Jakoś tak podskórnie czułem, że zupełnie się nie zaskoczę i do niczego takiego nie doszło. Wystarczyły bowiem trzy zdania by dowiedzieć się, że "Symmetry" to kolejny projekt sygnowany nazwiskiem Matta Hawkinsa. I tym samym wszelkie oczekiwania uleciały błyskawicznie.
Hawkins zauważył, że jak dotąd większość alternatywnych wersji komiksowych przyszłości jest mocno dystopijna. "Symmetry" ma być nieco inne, ponieważ komiks osadzony będzie w rzeczywistości, która dla znakomitej większości ludzi jest zwyczajnym rajem. Ludzie rodzą się bez określonej płci oraz rasy i dopiero po upływie 13 lat decydują kim chcę być. Przy wszystkim pomagają posłuszne roboty i nikt nie ma żadnych kłopotów. Za wyjątkiem pewnej dwójki nieznanych sobie osób. Oni wcale nie są szczęśliwi w otaczającym ich świecie, co sprawia że stają się kłopotem dla systemu.

Rysownik Raff Ienco, znany między innymi z "Epic Kill" dla Image, zna się z Hawkinsem od kilku lat i razem już stworzyli pewien webkomiks. Tym razem jednak ich wspólny projekt jest osadzony w zupełnie innym klimacie i gatunku, lecz artysta zdaje się kompletnie się tym nie przejmować i konsekwentnie dostarcza w terminach kolejne plansze. Hawkins jest bardzo zadowolony z prac Ienco.

"Symmetry" może w ogólnej konstrukcji przypominać nieco Szekspirowskie "Romeo i Julię". Nie oznacza to jednak. że już teraz zakładać możecie brak happy endu. Komiks opowiadać ma przede wszystkim o ludziach, którzy nie pasują do ideału.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz