wtorek, 14 lipca 2015

Dwa Eisnery dla Image Comics

Podczas San Diego Comic Conu rozdano tegoroczne nagrody Eisnera. Tym razem Image Comics mogło cieszyć się z dwóch wyróżnień, ponieważ kolejny rok z rzędu "Saga" zwyciężyła w kategorii "Najlepsza seria", zaś Fiona Staples zdobyła największe uznanie wśród nominowanych rysowników.

Nie jest to może wynik tak okazały jak rok temu, lecz trzeba uczciwie przyznać, że tegoroczna edycja Eisnerów nie obyła się bez niespodzianek. Marvel nie zdobył żadnych statuetek, chociaż spodziewałem się przynajmniej jednej za "Ms. Marvel". Na szczęście kapituła nie poszła za głosem większości fanów i w sumie dobrze, bo komiks ten jest dobry, z całą pewnością bardzo oryginalny jak na standardy Domu Pomysłów, ale w zestawieniu ze swoimi konkurentami z innych wydawnictw jest już o klasę gorszy.

Tyle samo statuetek co Image otrzymało DC Comics oraz Boom! Studios, zaś największymi zwycięzcami tegorocznej odsłony są przedstawiciele Dark Horse (5 nagród), IDW oraz wydawnictwa First Second (po 4 wyróżnienia).

Pełna lista wygranych TUTAJ.

1 komentarz:

  1. O, jest i Little Nemo: Dream Another Dream, edited by Josh O’Neill, Andrew Carl, & Chris Stevens (Locust Moon) - kilka osób w Polsce ma egzemplarz tego wydania z Kickstartera :)
    https://www.kickstarter.com/projects/1576907254/little-nemo-dream-another-dream

    Piękny, wielkich rozmiarów album z tributami 120 artystów dla postaci "Małego Nemo" Winsora McCaya
    http://locustmoon.com/littlenemo/

    OdpowiedzUsuń