poniedziałek, 20 lipca 2015

Image Expo/SDCC: Ogłoszenia od Jonathana Hickmana oraz Kaare Andrews

Nadrabianie zaległości z ostatnich edycji Image Expo oraz SDCC pomału zbliża się już do końca, lecz wbrew temu co niedawno obiecywałem, znów zmuszony jestem zrobić post zbiorczy, ponieważ natrafiłem dwa newsy, które nie przyniosły właściwie żadnych interesujących informacji, ale z\ kronikarskiego obowiązku wypada o nich wspomnieć.
Znany z wieloletniej i najczęściej udanej współpracy z Marvelem Kaare Andrews zapowiedział na Image Expo start serii "The One %", która skupiać się ma na postaci Renato Jonesa. Mężczyzna ten wypowiada wojnę najmożniejszym tego świata, obiecując sobie iż nie tylko doprowadzi ich do bankructwa, ale także ujawni wszystkie przestępstwa, jakich się dopuścili. Komiks w całości ma być tworem Andrewsa, który odpowiadać będzie za scenariusz, rysunki, tusz, kolory i edycję.

Niestety znaczną część ogłaszania tego tytułu zajęło twórcy tłumaczenie się z tego, dlaczego opuścił wydawnictwo Marvel Comics, z którym współpracował przez 16 lat. Jeśli jesteście tego ciekawi, rzućcie okiem do źródła.

Źródło: CBR
------------------------------------------------------------------------------------------
Z kolei podczas SDCC swój panel otrzymał Jonathan Hickman, który kilkukrotnie poruszył kwestie związane z jego seriami z Image Comics.

Na początku zapewnił, że postara się zrobić coś, aby miniserie "The Manhattan Projects: Sun Beyond the Stars" oraz ongoing "The Dying and the Dead" nie spotykały w przyszłości takie opóźnienia jak obecnie.

Zapowiedziany lata temu komiks "Feel Better Now", który ukazać miał się nakładem Image Comics wciąż powstaje. Hickman stwierdził zarazem, że w tym roku na pewno nie ujrzy on światła dziennego.

"East of West" zostanie zakończone na 50 numerze.

Zebrani na sali fani odpowiadali na pytanie "gdzie po zakończeniu "Secret Wars" powinien pracować Hickman?". Zwyciężyło Image Comics przed DC, Marvel nie zebrał zbyt wielu głosów.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz